ایجاد عادت های 9 گانه موفقیت

 

 در ادامه مقاله  هفت گام تا ایجاد عادت های موفق و مقاله ۹ عادت کلیدی ، در اینجا به معرفی ده تمرین عملی برای ایجاد و یا بهبود نه عادت موثر و مفید جهت دستیابی به موفقیت می پردازیم.

 

  1. نه عادت موفق شرح داده شده را مرور کنید یکی از آنها را  که فکر میکنید در زندگی تان تاثیر گذارترین می باشد را انتخاب کنید. با استفاده از هفت گام ساختن یک عادت جدید که در بالا شرح داده شد آن را در خودتان ایجاد کنید.
  2. به خودتان متعهد شوید تا ۹۰ روز اول  بدون استثنا به ایجاد عادت انضباط شخصی ادامه دهید.
  3. در این هفته قدرت عادت خوش بینی را تجربه کنید .مثلاً چیزی را که دوست دارید در آینده برایتان اتفاق بیفتد را در ذهنتان تجسم کنید و دست کم شش بار در طول روز به آن فکر کنید.
  4. با انتخاب یک هدف اصلی عادت هدف محور بودن را شروع به ایجاد نمایید . برای نتایج حاصل از آن هدف برنامه ریزی کنید .سپس روی رسیدن به هدف به طور روزانه عمل نمایید.
  5. ۵ عادت کنید هر روز صبح قبل از هر اقدامی اهداف روزانه تان را روی کاغذ بیاورید.
  6. پنج تا هفت مهارت موفقیت در حوزه کاری خودتان را شناسایی و یادداشت کنید .ببینید در کدام یک از همه ضعیف تر هستید. از روش هفت قدم برای ایجاد یک عادت جدید استفاده نمایید تا این نقطه ضعف را برطرف کرده و مهارت لازم را ارتقا دهید. به عنوان مثال اگر مهارت کلیدی نوشتن می باشد راهی پیدا کنید تا هر روز تمرین نوشتن را انجام دهید (البته با استفاده از روش ۷ گام).
  7. عادت یادگیری مستمر را با مطالعه کردن ،گوش دادن به برنامه های آموزشی و شرکت در سمینارها به عنوان بخشی از زندگی نرمال و عادی در خودتان ایجاد کنید.
  8. عادت تصویرسازی را در خودتان با تصور یک آینده ایده آل هم از بعد شخصی و هم در شغلتان ایجاد کنید و در ادامه برای تحقق بخشیدن به تصورات خودتان اقدام نمایید.
  9. فکر کنید ببینید کجا می توانید افراد موفق در حوزه کاری خودتان را پیدا کنید .افرادی که به طور عام الهام بخش می باشند.وقتتان را طوری تنظیم کنید تا دست کم در ماه آینده آنها را ملاقات نمایید.
  10. عادت کنید ابتکار عمل را در دست بگیرید. احتمال دارد در آینده فرصتی برای شما ایجاد شود تا در کاری عهده دار مسئولیتشوید. پس از منطقه آسایش خود بیرون بیاید و پیش قدم شوید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید