رسیدن به موفقیت شغلی با این چهار کلید

هر کدام از ما خواهان رسیدن به موفقیت شغلی و یا پیشرفت کسب و کار خود می باشیم .  به همین منظور لازم است تا بر تمام جوانب کاری خود احاطه ای ترجیحا کامل داشته باشیم. بر پیامدهای تصمیمات و اقدامات خود بیندیشیم. در جاهایی که احساس خلا می کنیم بیشتر متمرکز شده و آنها را تقویت نماییم. می توانید برای رسیدن به موفقیت شغلی با این چهار کلید که در ذیل آمده اند خود را تجهیز کنید. قطعا این موارد تاثیر بسیار قابل ملاحظه ای در  موفقیت شغلی شما خواهند داشت.

۱-  تخصص گرایی

توانایی هدایت استعدادها و توانمندی هایتان به حوزه ای حیاتی از کارتان است؛ که برای شرکت یا مشتری هایتان ارزش قابل توجه دارد. به طور مستمر باید در زمینه تخصصی خود یادگیری را ادامه دهید و از آخرین اطلاعات و دستاوردهای مربوطه طوری بهره برداری نمایید که باعث افزایش کیفیت خدمات شما در آن زمینه باشد.

۲-  ممتاز سازی

توانایی متمایز کردن خود از دیگران از طریق داشتن عملکرد برتر در یک تخصص یا بیشتر است این توانـایی شـاید مهمترین اصل در آینده شغلی شما باشد. خدمات خود را بگونه ای ارائه دهید که واجد ویژگی ها و تفاوتهای قابل لمسی  نسبت به رقبا و      نسبت به وضعیت قبل از وضعیت کنونی شما باشد.

۳- جدا سازی

توانایی تشخیص افراد یا سازمان هایی که بیشترین سود را در سریع ترین زمان از عملکرد شما در یک حوزه خاص  خواهند بود. در جداسازی ابتدا مهمترین مشتری خود را به وضوح مشخص کنید و سپس تصمیم بگیرید که او را بیش از هر کس دیگر راضی کنید. عموما بیشتر عایدی را از سهم مشخصی از مشتریان خود بدست می آورید.

۴- تمرکز

تمرکز یعنی توانایی توجه مدام به ارائه خدمات و تولیدات در آن بخش خاص از بازار خودتان که کار شما از نظر مشتری  ها، چه فرد و چه سازمان در این بخش عالی است. از پراکندگی و تعدد خدمات پرهیز کنید و تمام انرژی خود را معطوف به بخش خاصی از   تولیدات خود نمایید.

از : برایان تریسی با اندکی تغییرات

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید