مسیر موفقیت

با این هفت ویژگی در مسیر موفقیت قرار بگیرید

خوشبختانه تمام این خصوصیات قابل یادگیری هستند. هر کسی در هر کجایی که هست و در هر وضعیتی که هست می تواند این موارد را یاد بگیرد ،تمرین کند و به طور عملی در زندگی روزمره اش پیاده سازی نماید و در مسیر موفقیت بماند.

۱- هدف دار بودن

به این معنی است که شما  هر روزدر حال کار کردن برای رسیدن به هدف یا اهداف مشخص و روشن خود هستید. باید عادت کنید که هر روز بنویسید .تمام خواسته ها و هدف های تان را بنویسید . چرا باید بنویسید ؟برای اینکه اگر خواسته های شما صرفاً در ذهنتان باشند، فقط یک رویا هستند .یک آرزو هستند و هیچ قدرتی ندارند اما هنگامی که آنها را مکتوب می‌کنید قدرت می گیرند .

۲- بدنبال کسب نتایج

به این معنی به خودتان تعهد می دهید که همه روزه در حال یادگیری باشید. یادگیری مهارت های جدید و یادگیری تکنیک های جدید .تا هر روز بهتر از روز قبل خود باشید و نتایجی بهتر از قبل  در هر موقعیتی که هستید و در هر شرایطی که قرار دارید ،به دست بیاورید .یک معنی دیگر اینست که مدیریت زمان بهتری داشته باشید. به این ترتیب کارایی و اثربخشی بهتری در کسب نتایج دلخواه عاید می گردد. هرچه اثربخش تر باشید نتایج موثرتری نیز دریافت میکنید و نتیجتاً احساس بهتری خواهید داشت.

۳- عملگرایی

به این معنی است که بتوانید بر اهمال کاری و تنبلی غلبه کنید و اهل اقدام و عمل باشید.یکی از دلایل اساسی که افراد قادر نیستند به خواسته هایشان برسند این است که دست به اقدام نمی زنند و همیشه ،همه چیز در حد حرف برایشان باقی میماند .باید قادر باشید تا اولین قدم را در راه رسیدن به خواسته های تان بردارید . هرچند ممکن است که هیچ نتیجه خاصی نداشته باشد. ولی یادتان باشد که نتیجه گرا بودن و عملگرا بودن دو ویژگی بارزمردان و زنان موفق می باشد. برداشتن اولین گام هرچند هیچ دستاوردی برای شما نداشته باشد اما سه نتیجه مهم دیگر برای شما خواهد داشت. نتیجه اول این است که می فهمید که شاید ضرورت داشته باشد تا خواسته ها یا روش کارتان را اصلاح کنید. نتیجه دوم این است که ایده های جدیدی به ذهن شما خطور می کنند. و نتیجه سوم این است که اعتماد به نفس شما بالا میرود. برآیند این نتایج باعث می‌شوند که شما جرات و جسارت برداشتن گام های دوم سوم و بعدی را در راه رسیدن به اهداف تان پیدا کنید.

۴- روابط اجتماعی سالم

به این معنی که قادر باشید روابط اجتماعی خوبی با دیگران ایجاد کنید. .در صورتی که بتوانید روابط اجتماعی درست و سالمی با مردم داشته باشید ،میزان خوشحالی و رضایت شما بالا  میرود. هرچقدر خوشحال تر و موفق تر باشید ،درهای موفقیت بیشتری به روی شما باز می شوند .بنا به آمار ۸۵ درصد از میزان خوشحالی شما ناشی از کیفیت روابطی است که با مردم برقرار می‌کنید .یکی از ساده ترین روش هایی که می توانید ارتباط برقرار کنید شنیدن موثر و صحبت های موثر و کوتاه با آنها می باشد. این مهارت به مرور زمان و با تمرین بهتر و بهتر می شود.

۵- توجه به سلامتی

به این معنی که همواره خوراکی های سالم میل کنید . به طور مستمر ورزش کنید و سبک زندگی سالمی داشته باشید. .رابطه مستقیمی بین جسم سالم و ذهن سالم وجود دارد .هرچه جسم شما سالم تر باشد ذهن سالم تری خواهید داشت. این سلامت کلی باعث می شود تا راه رسیدن به خواسته های تان هموارتر شود.

۶- صداقت و درستی

واقعیات دنیای اطراف خودتان را همانگونه که هست بپذیرید نه همانطور که  دلتان می‌خواهد باشد یا آرزو دارید باب میلتان باشد. خودتان را با هیچ کس مقایسه نکنید. واقعیت خود و اطراف خود را همانطور که هست بپذیرید. فقط خودتان را با خودتان مقایسه کنید. ببینید نسبت به دیروز یا ماه قبل به چه میزان پیشرفت داشته اید.

۷-انضباط شخصی

به معنای واقعی مسئولیت تمام اتفاقاتی که در  زندگی تان می افتد را به عهده بگیرید. همینطور فراموش نکنید که مسئول تمام اعمال و رفتار خودتان باشید.هر کاری را که لازم است انجام بدهید بایستی در زمان مناسب و با کیفیت مناسب به انجام برسانید.

 

مجدداً این جنبه ها را مطالعه و مرور کنید روی یک برگه کاغذ بنویسید که در کدام جنبه ضعف دارید. برنامه ای برای تقویت خود در نظر بگیرید و به خودتان متعهد باشید که برای ارتقای آن اقدام میکنید از همین حالا شروع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید