کوچینگ چیست؟

” کَس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من “

فقط خودت میتونی به خودت کمک کنی…. این یک واقعیت انکار ناپذیر است و کسانی که بدنبال یک منجی یا یک معجزه می گردند که از راه برسد و آنها را از دنیای مسائل و مشکلات نجات دهد و راه پیشرفت و موفقیت را برای آنها چراغانی کند، مطمئنا هرگز نه تنها پیشرفتی نخواهند داشت بلکه، پس از مدت کوتاهی در جا زدن بدلیل طرز نگاه غافلانه و محدود و بدلیل باورهای نادرست دست از تلاش و کوشش برمی‌دارند و این شروع پسرفتشان خواهند بود. سوال مهمی که ممکن است برایتان پیش بیاید اینست که خب من خودم که به همه چیز مسلط نیستم پس چطور میتوانم پیشرفت کنم و به اهدافم برسم؟

برای دریافت پاسخ خود ادامه مطلب را مطالعه نمایید.کوچینگ چیست؟

 واقعیت این است که همگان همه چیز را میدانند. در دنیای اطراف ما متخصصان مختلفی در زمینه های مختلف وجود دارند که هم دانش لازم و هم تجربه کافی را در شاخه تخصصی خودشان دارند. این افراد بالقوه راهنمایان بسیار مناسبی برای کمک به افراد خواهند بود.

کوچینگ چیست؟
کوچینگ یک روند است ، برای بهبود عملکرد افراد در زندگی حرفه ای، اجتماعی و حتی عاطفی .تمرکز کوچینگ به جای گذشته ، بر حال و آینده نزدیک فرد است.مهارتی که کمک میکند تا توانایی ها و استعدادهای خودتان را بهتر شناخته و بهترین عملکرد را داشته باشید. کمک می کند تا  اهداف اصلی و واقعی خودتان را بهتر شناسایی کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی نمایید.با استفاده از ابزارهایی کارآمد (پرسیدن سوالات موثر و قدرتمند و بازخورد)، کمک میکند تا بجای دریافت آگاهی از بیرون، به خود آگاهی برسید.

کوچینگ یک حرفه جدید است ،ترکیبی از روانشناسی ، مدیریت  و فلسفه.  یک کوچ یا مربی ، یک مشوق است، یک همراه مطمئن ، یک شنونده که آگاهانه حرف های شما را می شنود و سوالاتی چالش برانگیز از شما می پرسد و باعث می شود که خودتان پاسخ سوال های خودتان را پیدا کنید. او با پرسیدن سوالات درست کمک می کند تا اهداف شما مشخص تر شوند و ارزش ها را بهتر بشناسید. چرا که صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

یک کوچ شما را تشویق و تحسین می کند و آتش انگیزه را روشن نگه می‌دارد و همراه همیشگی شما است. بارها شده است که تصمیم گرفته اید تا در زندگی یا کار یا تحصیلات موفق شوید  اما با آن که مقاله‌ها و کتاب‌های مختلفی را در زمینه موفقیت مطالعه می نمایید و سعی در پیاده سازی و عمل به آنها می کنید اما، بیشتر اوقات به نتیجه مطلوبی نمی رسید و اثرات آن مطالب به مرور کم رنگ می شوند. اما با روش پوسترهای آموزشی مصور در این وبسایت، کلیه مطالب مهم به روش کوچینگ در یک صفحه خلاصه شده اند که شما را با صرف زمان معقول در یک جوذهنی و فکری خاص نگه می دارد تا آنکه سرانجام،  طرز فکر و باورها و عادت های جدید مفید در شما ایجاد گردند.

آیا کوچینگ همان مشاوره و مراجعه به روانشناس است؟

خیر .معمولاً یک مشاور در زمینه خاصی تخصص دارد و برای سوالات شما پیشنهاد و راه حل ارائه می دهد.

یک روانشناس به مشکلات گذشته شما می پردازد و سعی می کند تا آینده شما را بهتر نماید.

آیا کوچینگ همان منتورینگ است؟

 خیر. چرا که یک منتور معمولاً فردی است که از شما مسن تر و با تجربه تر بوده و شما برای او احترام زیادی قائل هستید و از او راهنمایی و نصیحت می خواهید اما یک کوچ در کنار شما حرکت می کند و با سوالات درست و موثر کمک می کند تا خودتان درون خود را بشناسید و پس از آنکه به وضعیت حقیقی خود بیشتر آشنا شدید ، چراغ راه بطور خودکار روشن می شوند و خودتان متناسب با شرایط تان مسیر مناسبتری را پیدا می نمایید. در اینجا ما پوسترهای آموزشی را بگونه ای آماده کرده‌ایم که انگار یک کوچ در کنار شما حضور دائم دارد چرا که، در این پوسترهای آموزشی سوالات مفید و جهت دار و موثری از شما پرسیده شده‌اند که مخاطب را وادار به تفکر و پاسخگویی می‌نماید. پرسیدن سوالات موثر و مفید کاری است که عموم افراد انجام نمی‌دهند چرا که باور دارند جواب سوالات بیرون از آنهاست. باوری غلط که شخص را وابسته و ناتوان می‌کند. برای استفاده از پوسترهای آموزشی به لینک زیر مراجعه فرمایید.