فرمول ثروتمند شدن

تقریبا می توان گفت که همه انسان ها در سراسر جهان خواستار پول و ثروت فراوان هستند. اما فقط عده معدودی از آنها عملا به خواسته ها و آرزو هایشان می رسند. واقعا چرا چنین است؟ آیا رمز و رازی در میان است که فقط عده ای از آن باخبر هستند ؟آیا واقعا فرمول ثروتمند شدن انحصاری است؟ در واقع هیچ رازی وجود ندارد. فرمول ثروتمند شدن، سلسله ای از باورها و اعتقادات به علاوه مجموعه ای از اقدامات است که بایستی انجام شوند ، تا هر کسی بتواند به آسایش مالی برسد. در اینجا چند نکته مهم در این خصوص برای شما شرح داده شده اند.

 

استقلال مالی پیدا کنید

«پول ریشه همه بدی هاست ». این جمله ای است که عموماً به اشتباه در گفته های عامه مردم نقل می شود؛ اما حقیقت گفته و تعبیر درست آن این است که: «پول دوستی ریشه همهٔ بدی هاست.” شاید دقیقتر هم این باشد که بگوییم پول نداشتن ریشهٔ همهٔ بدی هاست. پول زیاد داشتن ممکن است مشکلات معدودی را ایجاد کند ولی مشکلاتی که موجب بروز اختلال در زندگی، سلامتی و احساسات انسان می شود تقریباً همیشه به علت کمبود پول است.

یکی از مسئولیت های مهم شما نسبت به خود و خانواده تان رسیدن به استقلال مالی است تا حدی که دیگر هرگز نگران پول نباشید. موفق ترین افراد از نظر مالی در هر جامعه ای آن هایی هستند که نگرش بلند مدت دارند و فکر و برنامه ریزی می کنند.

این افراد فعالیت های روزانه و هفتگی خود را به نحوی سامان دهی می کنند که همه چیز با اهداف بلند مدت آنها مطابقت داشته باشد. دلیل اینکه مردم به استقلال مالی نمی رسند این است که اگر چه این کار به عنوان یک هدف برایشان مطرح است، اما یک

هدف اصلی نیست و فقط یکی از اهداف متعددی است که گاه گاه به آن فکر می کنند. موقعی که هنگام عمل فرا می رسد هدف های دیگری تقدم پیدا می کنند.

تصویر ذهنی خود را در مورد امور مالی شفاف کنید

پنج، ده یا بیست سال آینده را در نظر بگیرید. مجسم کنید که وضعیت مالی شما از هر جهت عالی است. زمانی که گویی همهٔ آرزوهای شما به حقیقت پیوسته است. این آینده چگونه به نظر می رسد؟

هدف های مالی خود را مشخص کنید

هدف های شما چه هستند؟ در میان این اهداف کدام از همه مهم تر است؟ هدفی که می خواهید بیشترین تمرکز را در آن داشته باشید کدام است؟

به طور کلی شما باید ۴ هدف مالی داشته باشید:

بیشترین درآمد ممکن را کسب کنید،
کمترین مخارج را داشته باشید.
تا آنجا که ممکن است پس انداز و سرمایه گذاری کنید .
خود را در مقابل ضررهای مالی و تعقیب های قانونی غیرمنتظره محافظت کنید.

فرمول ثروتمند شدن

کمتر از درآمدتان هزینه کنید و باقی مانده را پس انداز و سرمایه گذاری کنید این فرمول می تواند شما را ثروتمند کند.

مهارت های مالی قابل یادگیری هستند

یک مهارت مورد نیاز شما داشتن دانش عمیق در مورد پول و امور مالی است. باید بهترین کتاب ها و مجله ها را در این مورد مطالعه کنید و در سمینارهای مفید که در مورد برنامه ریزی مالی برگزار می شود شرکت کنید. با افرادی که در امور مالی موفق بودند مشورت کنید و در مورد جمع آوری و حفظ پول هرچه می توانید بیاموزید. هیچ چیز را به شانس واگذار نکنید. در خود عادت هایی ایجاد کنید که موجب عملکرد عالی در امور مالی شود. اولین و مهمترین عادت این است که اول از همه حق خودتان را بدهید. جرج کلیسون در کتاب برجسته خود، ” ثروتمندترین مرد بابل ” می نویسد:  بخشی از درآمد کل شما متعلق به خودتان است. هدف تان این باشد که ده تا بیست درصد از درآمدتان را در طول زندگی پس انداز کنید، با این هدف که این مبلغ را مرتباً کنار گذاشته و سپس با نظر اهل فن در جایی مناسب سرمایه گذاری کنید و بگذارید به مرور زمان به مقدار آن افزوده شود. پس انداز را حتی قبل از پرداختن بدهی ها انجام دهید. این موضوع خیلی اهمیت دارد. مهم ترین عاداتی که می توانید در جهت کسب استقلال مالی در خود ایجاد کنید صرفه جویی است. قبل از صرف هر هزینه آن را به دقت بررسی کنید. در صورت امکان یک خرید بزرگ را به تأخیر بیندازید و از این زمان برای دوباره فکر کردن درباره آن استفاده کنید. اغلب وقتی که یک خرید عمده را برای مدتی به تأخیر بیندازید اصلاً آن را نمی خرید. بیشتر مردم پس انداز را مترادف با از خود گذشتگی، رنج، محدودیت و محرومیت می دانند. به همین دلیل اغلب پس انداز نمی کنند زیرا در این مورد ذهنیت غلطی دارند.

 

برای بهبود وضعیت مالی خود تعهد به عمل ایجاد کنید

موفقیت مالی قابل پیش بینی است. حداقل اقدامی که شما را به سوی استقلال مالی سوق می دهد و می توانید فوراً  آن را شروع کنید انتخاب نمایید. این برنامه می تواند به سادگی باز کردن یک حساب بانکی برای واریز درصد معینی از حقوق ماهیانه تان و یا می تواند به پیچیدگی طرح ریزی یک برنامه مالی برای تمام زندگی تان باشد.از فرمول ثروتمند شدن استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید