مدل رشد

مدل رشد یا به فارسی مدل هوگر

چیزی که شما از اهداف تان به دست می آورید نسبت به چیزی که با به دست آوردن اهداف تان می شوید اهمیت کمتری دارد . زیگ زیگلار

این مطلب در رابطه با موضوع راهنمای زندگی میباشد که از روش پرسش گونه جهت کوچینگ استفاده می گردد.
این پرسش ها هم برای خود مربیگری کاربرد دارد و هم برای کمک به دیگران. این مدل به شما کمک می نماید تا دیدگاه های بیشتری هم نسبت به زندگی و هم نسبت به مشکلات و شرایط زندگی بدست بیاورید.
مدل هوگر چیست؟
این مدل برگرفته ازمدل رشد (GROW) می باشد. نام آن به فارسی تغییر داده شده تا درک بهتر و ساده تری از این موضوع بدست بیاید. هرکدام از حروف کلمه هوگر بیانگر یک مفهوم میباشد :
ه : به معنای تعیین هدف است.
و : به معنای تعریف واقعیت است.
گ : به معنای گزینه ها است.
ر : به معنای راه می باشد.

مراحل مربیگری زندگی برای تعیین اهداف

برای بیشتر مردم هدف گذاری چیزی بیشتر از این پروسه ساده نیست که شروع به نوشتن اهداف‌شان نموده و سپس قدمهای مورد نیاز را برای به دست آوردن خواسته هایشان  بردارند. خوب به ظاهر این کارها کافی به نظر می رسند. اما چرا بیشتر مردم در به دست آوردن نتایج دلخواه ای ناکام باقی می مانند؟ مشکل اینجاست که آنها از مدل هوگر پیروی نمی کنند. این مدل به طور موثری یک برنامه قدم به قدم جهت پیشرفت و کشف واقعیات زندگی می باشد و در واقع به نوعی چراغ راه شما است .این مدل کمک می کند تا مشکلات احتمالی در مسیر پیشرفت به سوی اهدافتان را پیش بینی نمایید.

برخی از مربی های زندگی این مدل را با توجه به شرایط مشتریان خود تغییر می دهند و از آن استفاده می نمایند. در واقع مدل هوگر یکی از موثرترین و اساسی ترین روش های تعیین اهداف برای کار و زندگی می باشد. به سادگی می توان یک رفرنس فراهم کرد و اهداف را تعیین نمود و با مرور مراحل عنوان شده در این مدل به مقصود خود رسید. در اینجا مروری خواهیم داشت بر این مدل  ، اهداف این مدل و مزایایی که  برای استفاده‌کنندگان به همراه می آورد. مدل هوگر یک تکنیک موثر برای هدف گذاری می باشد که شخص را قادر می سازد یک برنامه اجرایی و موثر تهیه نماید و به عنوان یکی از روش های حل مسئله او را یاری کند.

این مدل کمک می کند تا بر مسائلی از قبیل ترس، بی اطمینانی، اهمال کاری، تنبلی و پشت گوش اندازی غلبه کنید . هدایتگر شما در مسیر پیشرفت به سوی اهداف تان است. کمک می کند تا در مسیرتان باقی بمانید .از طرفی همانند یک چراغ راه به شما در تعیین دقیق یک برنامه عملی کمک می کند تا بر مشکلات و موانع احتمالی غلبه کنید.

مرحله اول تعیین هدف در مدل رشد

منظور از این بخش تعیین هدف نهایی به صورت دقیق و به وضوح می باشد. مراحل انجام کار به این شرح است : تعریف هدف، از خودتان سوال کنید که چه دستاوردی مد نظر شما می باشد. آن را روی کاغذ بیاورید .قدم بعدی اندیشیدن به هدف تان است. چشمان خود را ببندید و به هدفتان که روی کاغذ نوشته اید بیاندیشید. تصور کنید که چه دستاوردها و چه تجربه هایی را خواهید داشت. قدم بعدی تجسم سازی اهدافتان می باشد .

تجسم کنید وقتی که در حال به دست آوردن اهداف مد نظر خودتان هستید چه چیزهایی می بینید؟ به خودتان چه می گویید؟ چه کار می‌کنید ؟دیگران چه کار می کنند؟. علاوه بر اینها ببینید چه احساسی دارید؟

از اهداف خود مطمئن شوید.

نوشتن معجزه می کند پس یک قلم و کاغذ برداشته و موارد زیر را انجام دهید:

یک جدول زمانی  برای دستیابی به خواسته های تان تهیه کنید.

یک روش سنجش پیشرفت برای هر مرحله ایجاد کنید و مشخص نمایید چه زمانی به اهدافتان خواهید رسید.

لیستی از چالش ها و مشکلات احتمالی که ممکن است در مسیر پیشرفت به سمت اهداف به آنها برخورد کنید را تهیه نموده و از خودتان بپرسید که در واقعیت این ها چقدر  احتمال پیش آمد دارند و چقدر چالش‌برانگیز خواهند بود؟

اگر  به نظرتان می‌رسد که هدف شما خیلی چالش برانگیز است، پس قدم بعدی این خواهد بود که این هدف را به بخش های کوچکتر و قابل کنترل تری تقسیم بندی نمایید.

در پایان میزان کنترل شما بر اوضاع و شرایط بایستی تعیین شود. هرچه بر اوضاع کنترل موثرتر و بیشتری داشته باشید، احتمال دستیابی به اهداف تان بیشتر خواهد بود.

مرحله دوم جستجوی واقعیت در مدل رشد

منظور از این مرحله در مدل هوگر به چند بخش تقسیم میشود:

۱-تعریف فاصله بین شرایط واقعی شما و اهداف و خواسته های تان

۲-چالش با باورهای محدود کننده

۳-ساخت یک شخصیت مسئولیت پذیر و اجرایی

۴-شناسایی امکانات و قابلیت های بالقوه که می‌توانند برای رسیدن به مقصود کمک کنند.

۵-شناسایی خصوصیت های شخصی شامل رفتارها، توانمندیها، قابلیت ها و عکس العمل ها در شرایط مختلف

این موارد درک روشنی از واقعیت وجودی شما به دست می دهد و شرایط فعلی و واقعی خودتان برای خودتان مشخص می گردد.

مراحل این بخش عبارتند از:

شناسایی اوضاع فعلی

بررسی کنید که چه اتفاقات و حوادثی به طور روزمره در زندگی تان وجود دارد .در ارتباطات تان با مردم ، یا اینکه چه مقدار زمان ، انرژی و توجه شما ، به کارهای روزمره اختصاص داده می شود .خوبی های زندگی را تعریف کنید.

یک لیست از خوبی های زندگی تان تهیه کنیدکه تمایل به نگه داشتن آنها و یا حتی بهبود آنها دارید. حالا به این موضوع فکر کنید که ، آیا با به دست آوردن اهداف تان این خوبی ها را می توانید حفظ کنید یا خیر ؟و آیا حرکت به سمت اهداف در نظر گرفته شده ، کمکی به ورود خوبی های بیشتر به زندگیتان می کنند یا خیر؟

مواردی که در حال از دست دادن آنها هستید را تهیه کنید .ببینید آیا حرکت به سمت اهداف تان باعث می شود تا این از دست رفته ها را دوباره به دست آورید . و اینکه می توانید مانع از دست رفتن آنها بشوید یا خیر.

دستاوردهای خودتان را شناسایی کنید

لیستی از تمامی دستاوردها ،موفقیت ها و نتایجی را که تاکنون به دست آورده اید که مرتبط با اهدافتان می باشد تهیه نمایید .فکر کنید ببینید این دستاوردها می توانند شما را یاری کنند به اهداف جدیدتان برسید یا خیر.

شناسایی شکست های گذشته

لیستی از شکست هایی که در مسیر حرکت به سوی خواسته های تان متحمل شده اید را تهیه نمایید. علاوه بر این، به تناقض ها و نقطه ضعف های شخصیتی ،روحی و روانی خود توجه نمایید. ببینید آنها چه تاثیراتی در عملکرد شما داشته‌اند.

شناسایی منابع در دسترس

لیستی از کلیه منابع و امکاناتی که در اختیار دارید ،تهیه نمایید.مواردی که می توانند در راه رسیدن به اهداف شما مفید و موثر واقع شوند .این موارد می توانند شامل دانش ، مهارتها ، ابزارآلات ،کتابها ، اطلاعات ، افرادی که شما می شناسید و … باشند. هرچه این لیست قوی تر باشد شما با اعتماد و اطمینان بیشتری می توانید برای دستیابی به اهداف تان اقدام کنید.علاوه بر اینها ، می توانید دقیقاً مشخص کنید که هر کدام از این امکانات چگونه می توانند کمک کننده باشند.

پذیرش وجود موانع

توجه کنید داشته باشید که تمام چیزی که شما تاکنون میدانید، شرایط واقعی خودتان است .حالا نوبت این است که به موانع احتمالی بپردازید .موانعی که احتمالا در مسیر حرکت تان به وجود خواهند آمد. از خودتان بپرسید احتمالا چه موانعی در مسیر حرکت من پیش خواهند آمد ؟ این موانع و مشکلات چگونه عملکردم را کاهش میدهند؟

روابط و وابستگی ها

الان نوبت به این می رسد که مواردی که مربوط به هدف های ایجاد شده در بخش اول از گام دوم می باشند را بیان کنید. از خودتان بپرسید آیا هنوز می خواهم به هدفم برسم ؟آیا هنوز ارتباطی با هدفم دارم یا خیر؟ آیا باید فقط روی بخشی از هدفم تمرکز کنم یا تمام آن؟ آیا نیازی است که چیزی تغییر پیدا کند؟

اگر واقعیات زندگی شما هم راستا با هدف تان نمی باشد پس حتما نیاز دارید که هرچه سریعتر تغییراتی را در جهت سازگاری شرایط فعلی زندگیتان با اهداف تعیین شده ایجاد نمایید. چون در غیر این صورت ، در این راه با مسائل بیشمار روحی روانی و حتی چالش های فیزیکی رو به رو خواهید شد. بسیار مهم است که بدانید چالش‌ها و مشکلاتی که احتمالا در مسیر شما به سمت اهداف تان به وجود خواهند آمد بر اثر مشکلات خود ساخته می باشند. مشکلاتی که ناشی از عدم ایجاد تغییر در شرایط فعلی زندگیتان هستند.

این مشکلات خود ساخته به راحتی قابل حل شدن هستند به شرطی که شما اولویت های زندگی خودتان را تغییر دهید. اولویت های تان در ارتباط با مردم ، در زندگی و در مواجهه با شرایط گوناگون.

در پایان باید گفت این موضوع که شما اجازه می دهید چه چیزهایی از زندگی کنونی تان حذف گردند، به اندازه چیز های جدیدی که وارد زندگیتان می کنید اهمیت دارند.

مدل رشد

مرحله سه اندیشیدن به گزینه ها

در مدل رشد

در این مرحله شما بایستی به گزینه هایی که در اختیار دارید به خوبی توجه کنید. در این مرحله بایستی به صورت خلاقانه ای به مشکلات احتمالی، چالش‌ها و موانعی که ممکن است با آنها روبرو شوید ، فکر کنید. خروجی این تفکرات خلاقانه در واقع تعیین کننده این هستند که شما چقدر سریع قادر خواهید بود تا به اهدافتان برسید.

به سه عامل اصلی توجه کنید:

به قدم اول خود دقت کنید. به بازخوردهای مردم و منافع حاصله از این قدم توجه نمایید. به این منظور سوالات زیر را از خود بپرسید:

این قدم اول چگونه می تواند مرا به سمت هدفم نزدیک تر کند؟مدل رشد

این قدم اول چه منافعی برای من خواهد داشت؟مدل رشد

چه  پیشنهادهایی ممکن است از دیگران دریافت کنم؟مدل رشد

چرا دیگران باید پیشنهاداتی را مطرح نمایند؟مدل رشد

سناریوی چه میشد اگر…

این سوالات را با بالا بردن قوه تخیل خود بپرسید:

اگر من مقدار زیادی پول داشتم چه کار می کردم؟

اگر من وقت زیادی داشتم چی میشد؟

اگر قرار نبود به کسی پاسخگو باشم چی میشد؟

بهترین گزینه را انتخاب کنید

حالا نوبت انتخاب بهترین گزینه ای می باشد که شما را در مسیر رسیدن به اهدافتان کمک می کند. از خودتان بپرسید آیا این گزینه باعث می‌شود من به هدفم برسم یا خیر؟

آیا این گزینه مرا در مسیر حرکت به سوی اهدافم قرار می‌دهد یا خیر؟

مدل رشد

مرحله چهارم حرکت به جلو

در مدل رشد

در این مرحله از مدل  هوگر بایستی مسیر سازی شود. جاده ای که برای حرکت به سمت اهداف تان نیاز دارید را هموار کنید. پس لازم است تا یک جدول زمان بندی واقع‌بینانه تهیه نمایید.

مدل رشد

شناسایی اقدامات مشخص در مدل رشد

مشخص کنید که چه اقداماتی را بایستی انجام دهید. از خودتان سوال کنید که مشخصاً چه کاری باید انجام بدهم؟مدل رشد

مشخص کردن موانع و مشکلات

حالا که روشن شده است که روال کار برای دستیابی به اهداف چگونه می باشد در این مرحله بایستی به موانع و مشکلات احتمالی در مسیر خود فکر کنید. از خودتان بپرسید آیا چیزی باعث می شود که من نتوانم اولین گام را بردارم؟ چگونه می توانم بر این مشکلات و موانع پیروز شود؟مدل رشد

تهیه جدول زمان‌بندی

حالا که مشکلات و موانع را شناسایی کرده اید و برای رفع آنها راه‌حل یافته اید ،نوبت به این می رسد که یک جدول زمانبندی برای دستیابی به اهداف تهیه نمایید. از خودتان بپرسید.مدل رشد

کی می خواهم این کار به نتیجه برسد؟ کی می خواهم شروع کنم؟مدل رشد

تعیین اولویت ها

جدول زمانبندی شما ممکن است که زندگیتان را تحت تأثیر قرار دهد. در نتیجه شما بایستی به تنظیم مجدد اولویت‌های خودتان توجه کنید. مواردی را اولویت دهید که شما را به هدفتان نزدیک می کند. از خودتان بپرسید کجای برنامه را تغییر دهم تا هرچه سریعتر به اهدافم برسم؟مدل رشد

تعیین میزان انگیزه

حالا  شما آماده اقدام می باشید.لازم است تا میزان انگیزه خود را بسنجید. انگیزه شما میزان آمادگی ذهنی شما را برای هرگونه اقدامی نشان میدهد .باعث می شود تا از بعد روحی و روانی از آمادگی لازم برخوردار باشید و بتوانید طی مسیر نمایید. به خودتان از ۱ تا ۱۰ نمره بدهید و از خودتان بپرسید میزان شور و اشتیاق من برای برداشتن اولین گام چقدر است؟ میزان تعهد من برای برداشتن اولین گام چقدر است؟

پذیرش تاثیر مردم

انسان ها در یک جامعه زندگی می کنند در نتیجه، رفتار و نظرات مردم بر عملکرد ما موثر می باشد. ممکن است برخی از مردم یاری رسان باشند . از خودتان سوال کنید آیا کس دیگری بایستی در مورد اهداف من با خبر شود؟ من دقیقا باید به آنها چه بگویم؟ مردم دقیقا بایستی چه چیزی را بدانند؟مدل رشد

پذیرش وجود ناشناخته ها

قبل از هر گونه اقدامی باید بدانید که موارد ناشناخته ای وجود خواهند داشت .از خودتان سوال کنید آیا چیز دیگری هست که من باید به آن توجه نمایم؟ چیزی که کمک کننده باشد یا موردی که مشکل ایجاد نماید؟مدل رشدمدل رشد

مدل رشد

جمع بندی

اینکه بتوانید به طور موثر هدف گذاری نمایید ،در واقع نوعی مهارت است. بسیاری اوقات ما با عجله  شروع به هدف گذاری می کنیم. بدون توجه به عواملی که واقعاً در به دست آوردن نتایج تاثیر گذار هستند. بدون شفاف سازی در هدف گذاری ناموفق خواهیم بود و پس از مدتی آن را رها خواهیم کرد. با ندانستن  نتایج و دستاوردهای حاصل از هدف گذاری به بیراهه خواهیم رفت و زندگی فعلی مان را تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. مثل این می‌ماند که در زمین خشک و بیابانی دانه های میوه بکارید .پس بسیار مهم است که همه جانبه به موضوع هدف گذاری توجه نموده و تمامی شرایط درونی و بیرونی را مد نظر قرار داده و مسیر مناسب و هر چه قابل پیش بینی تری در نظر گرفته شود.مدل رشد یا همان مدل هوگر ابزار مناسبی خواهد بود.

چنانچه این مطلب برای شما مفید و ارزشمند واقع شده است، می توانید برای تهیه نقشه ذهنی مصور مربوطه از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید.مسلما اگر موارد ذکر شده را به دقت مطالعه، درک و عمل نمایید،این نقشه مرجع بسیار ارزشمند و موثری خواهد بود.