استراتژی خوب و مزایای داشتن آن

استراتژی یعنی استفاده از امکانات و نیروها به طور موثر و هدفمند بطوری که با مصرف حداقل نیرو و انرژی بتوان به هدف رسید. با  داشتن استراتژی خوب و مناسب ، در زمان و هزینه صرفه جویی می شود. دلیل مفید بودن برنامه ریزی راهبردی این است که در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی میکند.با فکر کردن در مورد سؤالات و نیزمفاهیم کلیدی، خیلی زود خود را در موقعیتی می یابید که ، وظایف مهم بیش تری را در جهت هدف اصلی تان به انجام می رسانید و هم زمان نیز کمتر فعالیت هایی که چنان مفید نیستند انجام می دهید. هدف از برنامه ریزی فردی افزایش بازده انرژی انسان است.

طراحی زندگی شخصی و شغلی تان

سرمایه شخصی شما عبارت است از انرژی های ذهنی، احساسی و فیزیکی که باید آنها را در زندگی شغلی تان سرمایه گذاری کنید. هدفتان باید این باشد که در هر کاری که انجام می دهید بالاترین بازده ممکن را از سرمایه های فردی تان به دست آورید. اگر می بینید در زندگی شخصی و حرفه ای نتیجه دلخواه تان حاصل نمی شود باید بدانید که زمان بررسی مجدد برنامه راهبردی تان فرا رسیده است. شما نیاز به یک استراتژی خوب و به روز دارید.

هفت گام در برنامه ریزی راهبردی

۱- تعریفی واضح از کار و آینده شغلی تان داشته باشید. اولین و مهم ترین سؤالی که باید از خودتان بکنید این است (شغل یا حرفه من چیست؟). کارتان را بر اساس آنچه برای مشتری و سازمان تان انجام می دهید تعریف کنید. تا آنجا که ممکن است در این مورد تعریفی روشن ارائه کنید هرگز با اولین پاسخ راضی نشوید.

۲- به آینده فکر کنید. در آینده باید چه شغلی داشته باشید. به خودتان نگاه کنید و به استعدادها، توانایی ها، تمایل به پیشرفت، انرژی و مخصوصاً خواست قلبی تان و سپس تعیین کنید که می خواهید درآینده به چه شغلی بپردازید.

۳- مشتری های خود را شناسایی کنید. قرن ۲۱ عصر مشتری نامیده شده است. مشتری پادشاه یا ملکه است. توانایی شناخت و کسب رضایت مشتری های کلیدی عامل حیاتی موفقیت شما و رسیدن به نتایجمطلوب است. مشتری را می توان چنین تعریف کرد: کسی که برای موفقیتش به شما وابسته است و کسیکه شما نیز برای موفقیت خود به او وابسته اید. با این تعریف همکاران و زیر دستان شما نیز مشتری هایشما محسوب می شوند. هر کسی در اطراف شما که به او کمک می کنید یا او به شما کمک می کند به نحوی مشتری شما است.

مشتری شما به چه عواملی بها می دهد؟ برای رضایت کامل، او از شما چه می خواهد و نیازش چیست؟ محصول شما چگونه باعث بهبود زندگی شخصی و کاری او می شود؟

۴-برای کسب آنها برنامه ریزی و سپس هر روز برای یادگیری آنها تلاش کنید و این سؤالات را مدام از خود بپرسید چه کاری را من خوب انجام می دهم؟ امتیاز من نسبت به سایرین در این حوزه چیست؟

۵- با ارزش ترین فعالیت تان را مشخص کنید. در اینجا نیز از قانون ۲۰ / ۸۰ را استفاده می کنیم.

۶- محدودیت های اصلی خود را در راه رسیدن به هدف بر طرف کنید.

۷- اقدام کنید.اقدام کنید. اقدام کنید

از : برایان تریسی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید