غیر ممکن وجود ندارد

غیر ممکن وجود ندارد

همه ما در زندگی غول هایی برای خود ساخته ایم و فکر می کنیم نمی توانیم بعضی کارها را انجام دهیم چون باور کرده ایم که نمی توانیم؛

نه من نمی تونم …. را انجام بدم چون هیچ کس تا حالا نتونسته…

محاله بتونم ….. را حل کنم

شکست دادن …… کار من نیست

و …

باستر(قهرمان بوکس جهان) دقیقا کاری را انجام داد که از نظر خیلی ها  غیر ممکن بود ! همان افرادی که باورهای محدود کننده داشتند و شکست دادن قهرمان فعلی بوکس را ناممکن میدانستند. چرا که از این اتفاق غولی برای خود ساخته بودند.(دیدگاه یک ذهن ناهشیار)

مایک تایسون قهرمان بی چون و چرای جهان بود. هیچ کس نمی توانست او را شکست دهد. یک قهرمان شکست ناپذیر…مایک آهنین……  اسطوره همیشه برنده

اما بوکسور کم سن و سال ثابت کرد این کار غیر ممکن نیست. باستر داگلاس جوانی بود که با ضربه مشت مایک تامسون زمین افتاد اما دوباره بلند شد و اتفاق عجیبی افتاد…….

باستر داگلاس دقیقا کاری را کرد که از نظر همه غیر ممکن بود. او تمام معادلات را بهم زد. او اسطوره شکست ناپذیر بوکس را شکست داد.

برای من جالب بود بدانم چه انگیزه ای قوی پشت موفقیت داگلاس وجود داشت که غیر ممکن را باور نکرد و مایک آهنین را شکست داد.

باستر داگلاس بعد از مسابقه به خبرنگاران گفت: مادرم قبل از فوتش به همه گفته بود که پسرم مایک تایسون را شکست خواهد داد.

این موضوع اهمیت انگیزه را نشان می دهد.

البته شاید خیلی از ما اگر جای این بوکسور بودیم، نه تنها انگیزه برنده شدن نداشتیم، بلکه  به خاطر فوت عزیزترین شخص زندگی مان، زندگی برایمان تمام می شد. بخاطر ترس از حرف مردم یا به هوای نشان دادن اینکه چقدر ناراحتیم و غمگین و بهانه های دیگر تا مدت نامعلومی از ورزش و تمرین و مسابقه دور می ماندیم..

خیلی از والدین یا دانش آموزان فکر می کنند برای رتبه تک رقمی در کنکور حتما باید از بهترین معلم های خصوصی و بهترین منابع آموزشی متنوع استفاده کنند و برای این کار باید پول زیادی خرج کنند. پس بعضی ها بی پولی را بهانه ای برای موفق نشدن عنوان می کنند..

اما هر سال می بینیم که دانش آموزان شهرستانی با امکانات محدود توانسته اند که رتبه های خوبی کسب کنند.

چه اتفاقی در این میان رخ داد؟

هیچ اتفاق عجیب غریبی نیافتاده است. آن ها محدودیت ها را باور نکرده اند. باورهای محدود کننده ، تفکرات محدود کننده ، عذر و بهانه ، اهمال کاری و …. قاتل پیشرفت و رسیدن به اهداف و خواسته های شما هستند. محدودیت ها زاییده ی ذهن ماست.در حقیقت هیچ کار غیر ممکنی وجود ندارد. غیر ممکن ها را ذهن ما می سازد.

اگر ورزشکارید و فکر می کنید شکست دادن قهرمان رشته مورد نظرتان غیر ممکن است، شرکتی دارید و رقابت با شرکتهای رقیب را غیر ممکن می دانید، کارمند هستید و فکر می کنید شانسی برای ارتقای شغلی ندارید یا ایده شروع کاری را دارید اما فکر می کنید چون پول ندارید پس نمیتوانید شروع کنید و … همه ی اینها حصارهای ذهنی خود ساخته اند.

انسان‌هاي بسياري در اين دنيا وجود دارند كه از استعدادها، شايستگي‌ها و توانايي‌ها و مهارتهاي چشم‌گيري برخوردارند، ولي چون خودباوري و آگاهي كافي ندارند، نمي‌توانند كامياب شوند و به خواسته‌ها و اهداف خود برسند.

راه های زیادی برای رفع محدودیت ذهنی وجود دارد. مثل تلقین و تکرار جملات مثبت، تجسم مثبت و.. همه این راه ها می توانند مفید باشند..

مثلا برای ارتقای شغلی ، به خودتان بگویید: اگر من بتوانم ارتقای شغلی بگیرم با حقوق چند ماهم می توانم … را بخرم  و فقط تمام تلاش تان را برای رسیدن به هدف انجام دهید.

اکثر افراد بدون آنکه خودشان بدانند رفتارشان طوری است که نشان می دهد دنبال بهانه هستند که حرکتی نکنند و این کارها را بر اساس عادتهای غلط انجام میدهند. یکسره بر طبل نا امیدی و بهانه جویی و غر زدن و … می کوبند. آنها اسیر بازی های ذهن شان هستند و چون انگیزه قوی برای به ثمر رساندن کاری که قصد انجامش را دارند پیدا نمی کنند. راحت تسلیم می شوند. پس اگر سعی کنیم برای هر هدفی که داریم، یک دلیل قوی و محکم پیدا کنیم مسیر برایمان هموارتر و آسان تر خواهد شد.

فراموش نکنید انجام هیچ کاری غیر ممکن نیست

اگر انگیزه قوی در خود ایجاد کنید، می توانید مثل داگلاس تاریخ ساز شوید.

همین حالا دست به کار بشوید و انگیزه های فوق العاده برای اهداف خود پیدا کنید. این کار شدنی است و اصلا سخت نیست، فقط با توجه به علایق و شرایط تان کمی نیاز به فکر کردن دارید.

با کمک پوستر انگیزشی آموزشی غیر ممکن وجود ندارد ، ذهن خود را با جملات مناسب و مفید بمباران کنید تا به مرور مفاهیم را جذب و درک نموده و مسیرهای عصبی جدیدی در ذهن خود ایجاد کنید و در نهایت عادات درست و کمک کننده در خود بوجود می آورید.