جملات انگیزشی از آندسته حرفهایی هستند که باعث میشوند حال ما خوب شود. انگار که روح و روان ما را به نرمی نوازش می کند و سطح اندروفین بدن مان را بالا می برد. لذا توصیه می شود که خواندن و شنیدن جملات انگیزشی جزو برنامه های هفتگی تان باشد. در این مقاله جملات انگیزشی از زبان جول اوستین تقدیم می گردد.

۱هر چیزی را که وارد زندگی ات می شود قبول نکن. تو به این دنیا آمده ای تا یک برنده باشی، آمده ای تا زندگی باشکوهی داشته باشی. تو آفریده شده ای تا یک قهرمان در زندگی ات باشی.

پس اول از همه خودت رو بشناس و خودت انتخاب کن. چارچوبها و استانداردهایی را برای خودت مشخص کن و به مرور آنها را ارتقا بده. صرفا به این دلیل که چیزی یا شخصی وارد زندگی ات شده است، مالک آن نیستی.

ویژگی های یک فرد برنده را در خودت پرورش بده و خودت را همیشه به چشم یک برنده نگاه کن.وظایف خودت را انجام بده و همواره سعی کن بهترین نسخه خودت باشی.

جملات انگیزشی

۲– وقتی اوضاع باب میل تان پیش نمی رود یا کسی در حق شما بدی کرد ، اجازه ندهید باعث شود تا ادامه زندگی تان را با ناامیدی و ناراحتی بگذرانید. به زمانی که با خودتان در صلح بودید، برگردید.

سه چیزی که در شش ماه گذشته یاد گرفته ای، چه بوده است؟ منظورم درس های زندگی است، چه شرایطی این درس ها را به تو یاد داده است؟

هر اتفاقی که در زندگی تو می افتد، چه خوب و چه بد، می خواهد به تو چیزی یاد دهد. آیا تو به این درس ها و نشانه ها توجهی می کنی؟

تجربه کن، یاد بگیر و رشد کن.

۳- برای اینکه وارد سال جدید شوید نیاز است تا کینه ها و دلخوری هایی که در سال گذشته داشتید را همانجا رها کنید و سپس وارد سال جدید شوید.

چه قرار است وارد «سال جدید» شوید چه «روز جدید»، فرقی نمی کند، اگر همچنان به گذشته چسبیده باشیم نمی توانیم به سمت جلو حرکت کنیم.

باید از خودمان بپرسیم:

نگه داشتن این کینه ها و این تفکرات منفی چه نفعی برای ما دارد؟ اگر می توانستم آنها را از خودم بیرون بریزم، این کار را می کردم؟

امروز روز ارزشمندی است، نباید با مرور خاطرات بد گذشته آن را خراب کرد.

جملات انگیزشی
جملات انگیزشی

۴– خداوند هیچوقت یک رؤیایی را در قلب تو نمی کارد مگر اینکه تمام چیزهایی که برای رسیدن به آن نیاز داری

را در اختیارت بگذارد.

قبل از هر چیزی باید وقت بگذاری و خودت و زندگی خودت را بیشتر بشناسی. بیشتر وقتت را صرف فکر کردن به چه چیزی می کنی؟ چه تجربه هایی را در آن زمینه بدست آورده ای؟ چه مهارت هایی در آن زمینه داری؟

امروز به چه کسی می توانی زنگ بزنی تا به تو انگیزه بدهد؟ چه کلاس هایی می توانی بروی تا بتوانی سریعتر به اهدافت دست یابی؟ چه کتاب هایی می توانی بخوانی؟

شما هر چیزی که برای رسیدن به اهدافتان نیاز داشته باشید را دارید. فقط کافیست بخواهید.

۵– انگیزه دادن و تشویق دیگران کاری است که هر کسی می تواند انجام دهد. همین الان ممکن است یک نفر به چیزی که تو می توانی به او بدهی، احتیاج داشته باشد.

منظور فقط پول نیست، می تواند زمان باشد، شاید کسی نیاز داشته باشد کمی برای او وقت بگذاری. شاید کسی نیاز داشته باشد که فقط حرف های او را بشنوی. شاید کسی نیاز داشته باشد که فقط یک لبخند به او بزنی.کسی چه می داند؟

یک لحظه بنشین و به لحظه ای فکر کن که یک نفر در حال انگیزه دادن و تشویق کردن تو بود. به لحظه ای که یک نفر به تو کمک کرد تا مشکلات یا شرایطی که در آن قرار گرفته بودی را از زاویه ای دیگر ببینی و راه حلی برای آن پیدا کنی.

مردم نیاز دارند که شنیده و دیده شوند و مهم ترین قسمت آن این است که مهم نیست از نظر مالی در چه سطحی هستی، می توانی از نظر روحی به کسی که نیاز دارد، کمک کنی. این توانایی برای تو چقدر ارزش دارد؟

جملات انگیزشی
جملات انگیزشی

۶– همه ما هر روز این فرصت را داریم که عصبانی شویم، استرس بگیریم یا دلخور شویم. اما اگر اجازه دهیم که آنها در ذهن ما بمانند مثل این است که یک قدرت بیرونی تمام شادی ما را از بین ببرد. خبر خوب این است که شما می توانید اجازه دهید که چیزهای کوچک شما را ناراحت نکند. کنترل ذهن خود را یاد بگیرید.

هر روز صدها دلیل برای ناراحت شدن وجود دارد کع باعث می شوند احساسات خوب خود را از دست بدهی. هر انسانی در زندگی اش این چیزها را تجربه می کند، اما مهم این است که نسبت به آنها چطور واکنش نشان دهی.

روی کاری که دیگران انجام می دهند یا حرفی که دیگران در مورد تو می زنند هیچ کنترلی نداری، اما روی اینکه چه عکس العملی نسبت به کار یا حرف های آنها نشان دهی، کنترل کامل داری. روی رفتار و ذهن خودت تمرکز کن تا همیشه در هر کجا و هر زمانی بتوانی آن را به طور کامل کنترل کنی.

۷– خداوند همیشه افراد درست را وارد زندگی تو می کند، اما تو باید اجازه دهی که افراد اشتباه از زندگی ات خارج شوند.

ما این توانایی را داریم که افراد بزرگ را ملاقات کنیم. با شرکت در کلاس ها، سمینارها، گذراندن دوره ها و… می توانیم با آنها وقت مان را بگذرانیم. اما فقط وقتی این فرصت را از دست می دهیم که اطراف خود را با آدم هایی که به رشد و پیشرفت ما کمکی نمی کنند پر کنیم. ما میانگین ۵ نفری هستیم که بیشتر وقت خود را با آنها می گذرانیم.

جملات انگیزشی

۸– انرژی ات را برای اینکه مردم را متقاعد کنی تا تو را درک کنند، هدر نده. زمان تو خیلی ارزشمندتر از آن است که بخواهی آن را صرف ثابت کردن خودت به دیگران بکنی.

مردم چیزی را که بخواهند بشنوند، می شنوند و چیزی را که بخواهند ببینند، می بینند. پس رفتار آنها را به خودت نگیر.

اگر فردی هستی که می خواهد به هدفی برسد و کارها را متفاوت نسبت به دیگران انجام می دهد، اغلب مردم نمی توانند

تو را بفهمند.

بیشتر مردم تو را همیشه آنگونه که بودی، می بینند، نه آنگونه که می خواهی باشی. اگر بتوانی آنطور که دوست داری

زندگی کنی و نگران نظر دیگران نباشی، همیشه رو به جلو حرکت خواهی کرد.