توصیه های جول اوستین

جول اوستین کشیش، نویسنده، روانشناس انگیزشی و یک سخنران می باشد که با فن بیان منحصر بفرد خود قادر است تا مخاطب را روی صندلی میخکوب کند.  صحبت های جول اوستین عمدتا سخنانی امید بخش و روحیه بخش می باشد. با خواندن صحبت های او دلگرمی و شور و امید خاصی درونتان احساس خواهید کرد.در این مقاله چند توصیه از بهترین توصیه های جول اوستین برای شما مخاطب گرانقدر در نظر گرفته شده است.

 

 

 

 • وقتی خداوند شما را از مشکلات رها می کند، وقتی شما را از اعتیاد نجات می دهد و شرایط خانواده شما را تغییر می دهد، دیگر سعی نمی کند تا اشتباهات گذشته و نقاط ضعف شما را به یاد بیاورد و به رخ تان بکشد.

 •  یکی از بزرگترین اشتباهاتی که می توانیم در زندگی بکنیم این است که بر علیه خودمان اقدام کنیم. یعنی مثلا بر روی اشتباهاتمان تمرکز کنیم. به اندازه کافی در اطراف ما افراد و شرایط مختلفی وجود دارند که می خواهند علیه ما باشند، پس ما دیگر نباید علیه خودمان باشیم.

 •  خداوند بدون اینکه قدرت انجام کاری را به شما بدهد، هیچوقت از شما نمی خواهد آن کار را انجام دهید. مثلا وقتی از شما می خواهد از دوستی که باعث شکست شما می شود دوری کنید درواقع قصدش این نیست که چیزی را از شما بگیرد، بلکه می خواهد چیز بهتری را به شما بدهد.

 • وقتی صدایی درون تان به شما می گوید که فلان کار را انجام دهید و شما انجام می دهید، در واقع دارید بذری شگفت انگیز می کارید که به این معناست که قرار است محصولی شگفت انگیز نیز برداشت کنید.

 • اگر کسی دارد پشت سر شما حرف می زند، نیازی نیست کاری انجام دهید، کافیست او را نادیده بگیرید و همواره به سمت جلو حرکت کنید.

 • برخی از افراد تلاش می کنند تا شما را طعمه کنند و از اینکه با شما وارد جر و بحث و جدل بشوند، خوشحال می شوند. عمداً کارهایی می کنند تا شما را خشمگین کنند. اگر شما طمع کنید و تسلیم شوید درواقع به آنها اجازه داده اید تا شما را کنترل کنند. نباید وقت تان را با این بازی ها تلف کنید. شما سرنوشتی دارید که باید همواره تلاش کنید تا به آن برسید. پس روی چیزهایی که برایتان مهم هست تمرکز کنید.

 • وقتی مشکلی دارید و با کمک خدا موفق به حل آن می شوید، باید یک کار مهم انجام دهید. آن هم اینکه باید به افرادی که با همان مشکل شما مواجه شده اند کمک کنید تا آن را حل کنند.

 • اگر می خواهید واقعیتی که در زندگی تان قرار است اتفاق بیفتد را ببینید نباید آنچه را که با چشم تان در ظاهر می بینید، قبول کنید بلکه باید به صدایی که درون تان می شنوید، ایمان داشته باشید. چون این صدا یا این الهامات درونی تان از طرف خداوند است.

 • باید خودمان را دوست داشته باشیم و قبول کنیم که دوست داشتنی هستیم. مردم غالبا یکدیگر را تحت شرایط خاصی دوست می دارند. اما خداوند بدون هیچ شرایطی ما را دوست دارد.

 

 • خیلی از اوقات ما ارزش خودمان را در اینکه چه دستاوردهایی در زندگی داشته ایم یا دیگران چگونه با ما برخورد می کنند، می دانیم. نکته اینجاست که تمام این ها می تواند تغییر کند.

 • مثلا اگر ارزش خود را در اینکه چه ماشینی داریم یا چه خانه ای داریم بدانیم، وقتی آنها را از دست بدهیم، احساس بی ارزشی می کنیم. پس ما باید ارزش خود را در این بدانیم که فرزند خدای بزرگ هستیم. اینکه دیگران چه در مورد ما می گویند و چگونه با ما برخورد می کنند، مشخص نمی کند که ما چه کسی هستیم. چیزی که خداوند آفریده است را دست کم نگیرید.

 • مجبور نیستید چیزی را به کسی ثابت کنید. مجبور نیستید دیگران را تحت تأثیر خود قرار دهید. اگر شما همواره در حال اثبات خود به دیگران هستید، انگار دارید روی تردمیل می دوید. کافیست به یک نفر بخواهید ثابت کنید که شما چقدر خوب هستید، آنوقت می بینید که نیاز دارید خودتان را به افراد دیگری نیز ثابت کنید. پس از این تردمیل پیاده شوید.

 • وقتی می بینید به روش خودتان نمی توانید به خواسته تان برسید به این خاطر است که خداوند چیز بهتری را برای شما در نظر گرفته است.

 • به جای گله و شکایت کردن از خدا، سعی کنید چیزی را پیدا کنید تا بابت آن خدا را شکر کنید. چون شما فردی هستید که روی نکات منفی تمرکز نمی کند بلکه روی نکات مثبت و فراوانی ها تمرکز می کند. چون شما فردی خاص هستید و باید حاضر باشید کاری را انجام دهید که دیگران حاضر نیستند انجام دهند.

 • اجازه ندهید شرایط ناخوشایندی که در اوایل مسیر مجبورید تحمل کنید شما را از نعمت های بی شماری که ادامه نصیب تان می شود، دور کند.

 • کلام شما مانند بذر است. وقتی شما در مورد خود سخن می گویید انگار دارید بذری می کارید. یعنی هر چه که در مورد خود به زبان بیاورید در نهایت در زندگی شما به حقیقت تبدیل می شوند. جایگاه کنونی شما حاصل سخنانی هست که تا به حال در مورد خود گفته اید. قدرت کلام خود را دست کم نگیرید.

 

۳ راز موفقیت از جول اوستین

– فقط اتفاقات مثبت را به زندگی تان دعوت کنید

هرچیزی که در زندگی ما وجود دارد یا در آینده با آن برخورد می کنیم را خودمان به زندگی خود دعوت می کنیم. چگونه؟ با کلام خود و با باورهایی که داریم.

وقتی قانون دنیا این شکلی است که خودمان قادر هستیم تا اتفاقات را برای خودمان بسازیم پس چرا با کلام و باورهای خود تفکرات مثبت را به زندگی مان دعوت نکنیم؟

 

-هرگز و تحت هیچ شرایطی  تسلیم نشوید

چندوقت پیش مردی در لابی هتلی به من گفت که آرزویش این بوده که کسب و کار خودش را راه اندازی کند، بعد شروع کرد و همه چیز داشت خوب پیش می رفت، خیلی انگیزه داشت ولی در ادامه مجموعه ای از موانع سر راهش قرار گرفت و                           متأسفانه باعث شد که در کسب و کارش شکست بخورد.آن مرد فکر کرد که همه چیز تمام شده است، ولی نه، فقط شاید زمان مناسبی برای انجام آن کار نبوده است. روی چیزهایی که خدا به شما وعده داده است، تسلیم نشوید، نگذارید رؤیاهایتان                 از همان ابتدا از بین برود.ممکن است در گذشته آن چیزی که می خواستید اتفاق نیفتاده و نتیجه ای نگرفته باشید ولی بدانید که هر چیزی زمان مشخص خودش را دارد و خداوند نعمت هایش را برای شما نگه داشته است.

 

-در مقابل وسوسه مقاومت کنید

وسوسه سراغ همه می آید. اینکه وسوسه شویم که دیگر نمی توانیم تحمل کنیم، دیگر تلاش مان نتیجه نمی دهد، مقاومت بس است و باید تسلیم شویم.

باید هر روز به دنبال نیت های قلبی خودمان بگردیم، از خودمان بپرسیم که آیا در مسیر درستی قرار داریم یا نه؟ باید هر روز بدانیم در کجای مسیر قرار گرفته ایم تا از مسیر درست منحرف نشویم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید