شغل زندگی (بخش سوم )

همه ما از بدو تولد یک شغل داریم. یعنی بقدری توانمندی بالقوه داریم که یک شغل به ما داده اند. این شغل ، زندگی است. انسان را خدا آفریده و تنها آفریده ای است که دارای اراده و حق انتخاب است، و صد البته انتخاب گزینه های بهتر برای زندگی خودش و تاثیر مثبت بر زندگی دیگران . نماینده خدا، شایسته بهترین هاست و باید به کمتر از بهترین ها رضایت ندهد. و هرکسی در این حرفه شرح وظایفی دارد که موظف به انجام آنهاست.
در اینجا دو مورد از این وظایف یعنی تجسم را جدی بگیرید و کارتان باید همان عشق و علاقه تان باشد مطرح می گردند و شما با پوسترهای انگیزشی و آموزشی آشنا می شوید که با مطالعه آنها طرز فکرتان را در جهت مثبت تغییر می دهید و با تکرار و تمرین باورهای سازنده و مفید در خود ایجاد می کنید و نتایج فوق العاده ای بدست می آورید: تصویر سازی ذهنی  کار مورد علاقه تصویر سازی ذهنی  کار مورد علاقه

تجسم را جدی بگیرید

اگر خواستار چیزی هستید باید آنرا در ذهن خود مکررا تصویر سازی کنید. با اراده ای قوی آنرا به ضمیر ناخودآگاه منتقل کنید،تا تمام تمرکز و تلاشهای شما روی رسیدن به آن متمرکز گردد. با فرمول واقعا واقعا واقعا واقعا به هرچه میخواهید میرسید. اولین واقعا بر آرزو و خواسته واقعی شما تاکید دارد، مثلا می تواند ارتقای شغلی، کاهش وزن، ماشین مدل بالا، ترک اعتیاد باشد. تصویر ذهنی آن لحظه را در ذهن تجسم کنید.. مثلا تجسم رانندگی با ماشین دلخواه، داشتن بدنی سالم و روحیه ای خوب و … باید ذهنتان را با این تجسمات بمباران کنید. و با اینکار احساس خوبی را باید تجربه کرده و همیشه همراه داشته باشید. دومین واقعا بر آرزوی واقعی شما اصرار میکند. تمرکز افکار روی یک خواسته دقیق و مشخص و ساخت تصویر ذهنی از آن. و البته که تصویر ذهنی یک تمایل ( هوس یا آرزوی بی عمل) از لحاظ کیفیت و کمیت  با خواسته واضح و مشخص فرق دارند. مثلا می توانید در تنهایی خود با صدای بلند از خدا بخواهید تا این آرمان و آرزو را برای شما محقق کند، با این کار ضمیر ناخودآگاه خود را درگیر میکنید تا راه را برای رسیدن به آن هموار کند . سومین واقعا بر عزم و اراده واقعی تاکید می کند،یعنی بدون هیچ اگر و اما و شک و تردید و عذر و بهانه قصد دارید با کمک خدا به این خواسته برسید، چهارمین واقعا بر شور و اشتیاق واقعی تاکید دارد، به هیچ وجه تحت تاثیر نقطه نظرهای منفی و انتقادات دیگران دلسرد نشوید. لازم نیست کسی را قانع کنید یا همه چیز را به آنها بگویید. تا زمانی که آن آرزو، هدف واقعی شما است و تصویر آن را بقدر کافی در ذهن خود نگه دارید، با روحیه ای مثبت و پر انرژی آنرا دنبال کنید،امکان رسیدن به آن را افزایش می دهید. در کل استفاده از جملات تاکیدی مثبت توصیه می شود. اینها جملات خاصی نیستند که روزانه آنها را چند بار تکرار کنید بلکه، استفاده از افعال با بار معنایی مثبت هستند. مثلا بجای اینکه در جواب حالت چطوره بگویید: ای بد نیستم، بگویید : خوبم یا عالیم. کار و بارت چطوره؟ نگویید بد نیست یک بخور و نمیره .بگویید شکر خدا خوبه یا عالیه. بجای خدا بد نده بگویید خدا سلامتی بده بجای گرفتارم بگویید در یک فرصت مناسب دیگه بجای شکست خوردم بگووید باتجربه تر شدم و … افرادی که واقعا واقعا در جذب خواسته ها موفقند به عامل شانس ( به مفهوم رایج ) و بخت و اقبال متکی نیستند و دنبال عذر و بهانه و مقصر نمیگردند. بخواهید( با تمام وجود و دائما در حال فعالیت و انجام اقدامات لازم و کافی برای رسیدن به آن خواسته بودن یعنی دائما تجسم کنید، فکر کنید،بنویسید، بگویید، عمل کنید و عمل کنید) تا به شما داده شود.

کارتان باید همان عشق و علاقه تان باشد

مناسبترین تصمیم اینست که شغلی را که واقعا دوست دارید انتخاب کنید یعنی چنانچه لازم باشد برای آن شغل روزانه بیشتر از 8 ساعت هم وقت بگذارید با کمال میل اینکار را بکنید و احساس اجبار و خستگی و بیچارگی نکنید. در غیر اینصورت هر انتخاب دیگری باعث می شود تا دچار کسالت و پوچی و تلخکامی شوید. تو همانی که می اندیشی.رضایت از شغل معمولا به طرز فکر و دیدگاه شما برمی گردد،‌ نه پست و مقام، نه میزان حقوق، نه محل کارتان. هر انسانی 99 درصد فکر است و این قدرت افکار است که وضعیت زندگی ما را تعیین می کند. کسب معاش دلیل کافی برای تن دادن به یک کاری که رضایت و عشق ندارید کافی نیست.  اما اگر در انتخاب شغل یا تغییر آن چاره ای نداشتید تلاش کنید تا عاشق کارتان شوید و با اخلاق کاری فوق العاده کیفیت عملکرد خود را بالا ببرید و متعهد شوید تا رسیدن به بهترین نتیجه ادامه دهید. انجام مسئولیتهای محوله با بالاترین کیفیت و در زمان تعیین شده، ارتقای مهارتهای فعلی، یادگیری دانش جدید یا یک مهارت مرتبط و جدید، همفکری با مدیر و همکاران برای تغییر شرایط به سمت دلخواه و …اینگونه حداقل از زندگی کاری خود رضایت دارید. برای تشخیص بین عشق و علاقه و هوس ، سریع و هیجانی تصمیم به ترک کار نگیرید،حداقل چند ماه دنبال کار مورد علاقه تان باشید و کار کنید تا ببینید هوس بوده یا از صمیم قلب آنرا دوست دارید و به شما حس رضایت می دهد، تمام جنبه های مورد دلخواهتان را پوشش می دهد یا نه.