عامل شانس

چطور خوش شانسی لازم برای رسیدن به خواسته های خود را بدست آورید؟

 

توماس جفرسون :

“من شانس را باور دارم و به این نتیجه رسیده ام که هرچه سخت تر کار کنم، خوش شانسی بیشتری بدست می آورم.”

 

حتماً بارها این جمله را شنیده اید که “ اتفاقات خوب فقط برای افراد خوش شانس می افتد.” یا اینکه “ باید خوش شانس به دنیا بیایید تا خوش شانس باشید.” یا “خوش شانسی باید تو خونت باشه”.بنابراین گونه باورها، شانس یا بخشی از وجود شما است یا نیست و در این رابطه کاری نیست که شما بتوانید انجام دهید.

این استنباطی است که بیشتر مردم به آن اعتقاد دارند و با آن زندگی می کنند. آنها شانس را یک هدیه می دانند. به نظر خودشان وقتی اوضاع بر وفق مرادشان است خود را خوش شانس می دانند و وقتی شرایط باب میل آنها نیست یا فرصتی را از دست می‌دهند ،خود را بدشانس  می‌دانند. بنابراین  به نظر می رسد که خوش شانسی چیزی نیست که ما بر آن کنترل داشته باشیم و به نظرعاملی است که یا برای ما اتفاق می افتد یا خیر.

اگرچه جذب شانس در زندگی چیزی نیست که بتوان به صورت فیزیکی آن را کنترل کرد، اما عاملی است که می توان به صورت غیر مستقیم روی آن تاثیر گذاشت و آن را وارد زندگی کرد. واقعیت این است که می‌توانید خوش شانسی را به زندگی خود بیاورید و فرد خوش‌شانسی بشوید در صورتی که زمان کافی برای ایجاد و پرورش مجموعه‌ای از ویژگی های خاص و خصیصه های رفتاری را در خود ایجاد کرده و طرز فکر جذب شانس را در خود به وجود آورید. همچنین یادگیری انجام برخی کارهای خاص، که به شما ، این امکان را می دهد تا فرصتهای مناسب را دیده و از آنها بهره ببرید ، همان فرصت هایی که به آنها برچسب  شانس یا خوش شانسی زده می‌شوند.

بنابراین شانس به خودی خود معنا ندارد بلکه ناشی از مجموعه ای از اتفاقات و رویدادهای به ظاهر نامرتبط  می باشد که با یکدیگر منطبق شده اند و برآیند مثبت و موثری را به همراه خود می آورند. این اتفاقات و شرایط ویژه نتیجه ی مجموعه ای از خصایص رفتاری، طرز فکر و نگرش شما به دنیا و همچنین فعالیت هایی است که روزانه آنها را انجام می دهید .

در ادامه با جزئیات بیشتری به این موضوع پرداخته می شود.

“شانس ، مجموعه ای از اتفاقات خوشایند تصادفی نیست”

خصایص خوش شانسی

افراد به اصطلاح خوش شانس، آگاهانه یا ناآگاهانه تمایل به ایجاد و پرورش مجموعه ای از ویژگی ها و خصایص رفتاری دارند که به طور طبیعی باعث جذب اتفاقات و رویدادهای مطلوب و خشنود کننده در زندگی ایشان می شوند.

خصایص اصلی

در اینجا نگاهی می کنیم به ۵ خصلت رفتاری ویژه و اساسی که وجه مشترک افراد به اصطلاح خوش شانس می باشند.

 اراده مستحکم

مردم خوش شانس قابلیت فوق العاده ای در ایستادگی مقابل ناکامی‌ها و بدبیاری ها دارند.

اراده آنها و تصمیم قاطعانه ایشان به قدری قدرتمند است که اصلا اهمیتی ندارد چه موانع و مشکلاتی در مسیر حرکت شان به سمت جلو وجود دارد .و همین رویه باعث می شود تا فرصتهای  مناسب مختلف را مسیر حرکتشان مشاهده کنند .

انضباط و تعهد

مردم خوش شانس کاملا متعهد به رفتارهایی که می‌کنند و همینطور پیامدهای رفتارها و کارهایشان هستند.

این تعهد به معنای انضباط شخصی است که به آنها این اجازه را می دهد تا به دقت و مشتاقانه روی قدم‌هایی که لازم است برداشته شوند تا به اهداف و خواسته ها شان برسند، تمرکز نمایند. همچنین این تمرکز دقیق و خود خواسته ،توانایی جلوگیری از حواس پرتی و انحراف از مسیر انجام تعهدات و برنامه ها را می دهد .نتیجه آنکه این افراد فرصتهای احتمالی مختلف در طول مسیر حرکت شان  را مشاهده کرده و استفاده نمایند.

خوش بینی

افراد به اصطلاح خوش شانس ذاتاً خوش‌بین هستند .  می دانند که  خوش بین بودن به آنها این امکان را می دهد تا جواب ها و راه حل ها و همچنین فرصت ها را کشف کنند.
در حالیکه افراد خوش بین فرصت ها را می بینند، افراد بدبین فقط مسائل و مشکلات را می بینند، عذر و بهانه ها را می بینند. به همین  دلیل تجربه های خوبی ندارند و به آن برچسبی میزنند به نام “بد شانسی”.

 بخشندگی

افراد به اصطلاح خوش شانس، بدون هیچ چشم داشت و انتظاری ، بخشنده و دست و دلبازاند. با این منش ، آنها احترام دیگران و همین طورمراتب قدردانی ایشان را کسب می کنند. به همین دلیل در هنگام نیاز، حمایت و پشتیبانی بیشتری را دریافت می نمایند.

تواضع و فروتنی

افراد به اصطلاح خوش شانس، متواضع بوده و با فروتنی رفتارمی کنند .همین طرز برخورد متواضعانه، زاویه نگاه آنها را تغییر داده و باعث می شود که به جز خودشان به دیگران و اطرافیان نیز توجه نمایند. نتیجه ای که این رویه ایجاد می کند ، اینست که امکان کشف و شکار فرصتها را برایشان امکانپذیر می نماید.امکانی که برای افرادی که صرفا به خودشان توجه دارند کمتر فراهم می شود و براحتی بسیاری از فرصت های احتمالی و بالقوه را از دست می دهند.

خصایص و رفتارهای کمکی

در اینجا شش خصیصه یا طرز برخورد و رفتار افراد به اصطلاح خوش شانس را که به نوعی پشتیبان پنج خصلت قبلی هستند را عنوان می کنیم.

ابراز حضور آرامش بخش

افراد به اصطلاح خوش شانس در دنیا همواره حضورشان  برای دیگران آرامش بخش می باشد. یعنی حضورشان باعث می شود تا دیگران احساس راحتی و آسایش داشته باشند. طبیعتا، این خصیصه باعث می شود تا ارتباط احساسی قویتری مابین این قبیل افراد و دیگران شکل بگیرد. در نتیجه در صورتی که خودشان نیاز به حمایت و کمک داشته باشند دیگران مشتاقانه به کمک شان خواهند شتافت. همین پروسه باعث افزایش فاکتور شانس می باشد چراکه افراد به اصطلاح خوش شانس دسترسی مناسبی به افراد آماده به خدمت دارند. به این ترتیب آنها ، یعنی افراد به اصطلاح خوش شانس، شبکه ای ازمردم برای پشتیبانی در مواقع مورد لزوم ایجاد کرده اند.

طرز برخورد آرام و متین

افراد به اصطلاح خوش شانس  در شرایط و اتفاقات پیش بینی نشده براحتی به هم نمی‌ریزند و آشفته نمی‌شوند. این طرز برخورد آنها  این قابلیت را ایجاد می‌کند که با تمرکز و با حفظ آرامش، بر اعصاب خود مسلط باقی مانده و فرصت ها را شکار کنند. چراکه می دانند در صورت انجام واکنش های احساسی خودشان اولین قربانی خواهند بود.

در دسترس  و گرم بودن

افراد به اصطلاح خوش شانس کسانی اند که همیشه  برای کمک و همفکری در دسترس هستند. چون گشاده رو و خوش برخورد بوده و زبان بدن  مناسب و صمیمانه ای دارند. طبیعتاً این رویه باعث می شود که دیگران نیز با ایشان ارتباط بهتری برقرار کنند. همین امر کمک می کند تا  به شبکه ای از امکانات و پشتیبانی  گسترده تری  دسترسی داشته باشند.

”  مردم تمایل به آزمایش کردن چیزهای جدید دارند و از اینکه تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند لذت می برند”

کامیابی بر بال غیرمحرزها

مردم اصطلاحا خوش شانس علاقه خاصی دارند تا درشرایط غیر قابل پیش بینی به موفقیت دست پیدا کنند چراکه اشتهای سیری ناپذیری برای ماجراجویی و هیجان دارند. علاقه مندی آنها به امتحان کردن چیزهای جدید و خروج از منطقه امن خودشان ، باعث می شود تا با اشخاص جدید آشنا شده، شرایط و موقعیت های مختلفی را تجربه کنند. همین امر سبب یادگیری موارد جدید و کسب مهارت های خاص شده که در نهایت امکان دستیابی به فرصت های گوناگون احتمالی در مسیر زندگی را برایشان فراهم می کند.

لذت همیشگی از زندگی

مردمان به اصطلاح خوش شانس همواره می خندند یا لبخند بر لب دارند چه در محل کار، چه درهنگام ملاقات با دیگران و چه در خانواده. این خصلت رفتاری، نشانگر پر انرژی بودن و آرامش داشتن است که باعث جذب دیگران می شود. در نتیجه معاشرت با دیگران و ایجاد ارتباطات گسترده با افراد دیگر بالقوه تیمی از افراد حاضر به خدمت و کمک برای شان آماده می کند.

ارتباط چشمی مناسب

مردمی که به نظر خوش شانس می رسند کاملا به این قضیه واقف هستند که سریع ترین روش جلب اعتماد دیگران برقراری تماس چشمی محترمانه و مناسب می باشد. زمانی که این اعتماد شکل گرفت، ارتباطات شکل می گیرند ودنیایی از فرصت ها پدیدارخواهند شد.

خوش شانسی

طرز فکر لازم برای جذب خوش شانسی

افراد به اصطلاح خوش شانس از آنجایی که طرز فکر ویژه‌ای در ذهن خود ایجاد کرده اند تا بتوانند از مزایای فرصت های مختلفی که کمک می کند تا بر مشکلاتشان غلبه کنند به خوبی استفاده نمایند. آنها تمایل دارند تا شرایط مناسب و خوشایند را شناسایی و جذب کنند. اگر خواهان شانس خوب  یعنی جذب خوش شانسی در زندگی خود  هستید، باید شروع کرده و ۱۱ تمرین ذهنی بسیار مهم و اساسی را در خود ایجاد  کرده و پرورش دهید.

انتظار اتفاقات خوب و نتایج  مثبت

مردم خوش شانس این موضوع را درک کرده‌اند که خوش شانسی نتیجه مستقیم تصمیم گیری ها و فعالیتهای آنها است.

چه اتفاقات و رویدادها در حوزه کنترل آنها باشد یا نباشد، همیشه چشم انتظاراتفاقات و نتایج مثبت هستند. این توقع، طبیعتاً باعث افزایش آگاهانه ذهن خودآگاه آنها نسبت به دنیای پیرامون می شود .همین عامل آنها را قادر می سازد تا فرصت هایی را که مورد غفلت قرار گرفته اند را بشناسند.

انتظار یافتن راه حل برای مشکلات

مردم خوش شانس همواره انتظاریافتن راه حل و پاسخ برای حل کردن مسائل و مشکلات را دارند. آنها به خوبی موضوع را فهمیده اند که چنانچه مشکلی هست راه حلی هم وجود دارد و باید یافته شود. تنها موضوع باقیمانده زمان است. نتیجه اینکه آنها هوشیارانه و با پیگیری و مداومت با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند و دراین بین به دنبال اکتشاف فرصتی برای یافتن  پاسخ می گردند.

 انتظار بهترینها از روابط اجتماعی

مردم خوش شانس همیشه بهترین ها را از دیگران انتظار دارند و هر تعامل اجتماعی را  فرصتی برای یک تعامل برد – برد برای رشد بیشتر می بینند. آنها تعاملات اجتماعی را صرفا درظاهرنمی بینند، بلکه در این تعاملات عمیق شده و واقعاً زمانی را برای تجزیه و تحلیل و شناخت دیگران صرف می کنند. این طرز برخورد کمک می کند تا فرصت هایی برای خودشان خلق کنند و این فرصت هاست که شانس آنها  لقب می گیرد.

انتظار ملاقات با افراد جالب

افراد به اصطلاح خوش شانس انتظار دارند تا هر روز با مردمی خوشحال و مشتاق ملاقات کنند. آنها  به خوبی می‌دانند که اگر با این قبیل افراد احاطه شوند، احتمال اینکه به فرصتهای مناسب یا همان شانس برسند بسیار بیشتر خواهد بود.

پرسش سوالات مفید و موثر

افرادی که ما آنها را خوش شانس می دانیم کاملا به قدرت پرسش های مفید و موثر واقع هستند.  آنها می‌دانند که پرسیدن سوال های درست آنها را به سمت پاسخ های درست هدایت می کند پاسخ هایی که کمک می کند تا بر موانع و مشکلات و ناملایمات غلبه  کنند. همین موضوع سبب می شود تا  فرصت هایی که  چشم انتظار شان هستند ظاهر شوند و خوش شانسی را به زندگی ایشان بیاورند.

 زندگی در لحظه

اشخاص خوش شانس برای آینده هدف گذاری می کنند اما می دانند که برای دیدن فرصت هایی که  در حال حاضر وجود دارند و به آنها کمک می کنند تا به خواسته هایشان برسند باید که در لحظه زندگی کنند. در غیر این صورت فرصتهای مناسب یا همان شانس را از دست خواهند داد.

 استقبال از تجارب جدید

افراد خوش شانس می دانند که هر تجربه جدیدی می تواند مجموعه ای از فرصت ها را با خود به همراه بیاورد. همان فرصت هایی که به انتظارش هستید. به همین دلیل، هرگاه احساس می کنند که لازم است چیز جدیدی را تجربه کنند دست به کار شده خلاقانه و با درایت آن را تجربه می نمایند.

تغییر زاویه نگاه به رویدادها

مردم اصطلاح خوش شانس به طور مستمر رویداد ها و شرایط زندگی خود را از زاویه های مختلف مشاهده و بررسی می کنند با این هدف که پیامدهای منفی را به پیامدهای مثبت و هرچه واقعی تر تغییر دهند. این رویه فرصت ها یا  به تعبیری شانس را جهت تکامل و رشد برای ایشان به ارمغان می آورد.

 عدم حمل موانع و ناکامی ها با خود

مردم خوش شانس اصلا علاقه ای ندارند که برای مدت طولانی موانع و ناکامی های حادث شده در زندگی را با خود حمل کنند. در عوض با صرف زمان کافی و مداقه، نکات مهم و لازم را از آن ها یاد می گیرند. گرچه می توان گفت بیشتر وقت ایشان صرف تمرکز برای یافتن جواب ها و راه حل ها می شود .همین  روال کمک می کند که فرصت های مناسب یا همان  شانس به سراغشان بیاید.

تمرکز بر الگوها، جزئیات و نتایج

افراد به اصطلاح خوش شانس به خوبی می دانند که کل دنیا و جوامع بشری بر پایه الگوهای قابل پیش بینی ساخته شده ست.  زمانی که این الگوها شناخته شوند دقیقا همان زمانی است که دیدگاه های جدید به ذهن خطور کرده و قفل فرصت‌های جدید که تا پیش از این ناشناخته مانده بودند باز می شوند.

مشاهده بدشانسی از بعد مثبت

مردم خوش شانس مواردی که به نظر بدشانسی می رسند را بعنوان یک اتفاق کم اهمیت در مسیر موفقیت های بلند مدت خود می بینند. در نتیجه با مثبت بینی واقع گرایانه از قید وبند بدشانسی آزاد می کنند. واقعیت اینست که آینذه را نمی توان با چند ناکامی پیش بینی کرد و از دست رفته دید.نکته جالب اینجاست که آنها بدشانسی را به عنوان شانسی برای وسعت دادن به مهارتها، دانش و یا سایر احتمالات در نظر می گیرند. در این موقعیت ها فرصتی فراهم می شود تا  بیشتر در مورد خودشان و دیگران و حتی شرایط و موقعیت ها مطلب یاد بگیرند.

شانسی برای یادگیری و کاهش اشتباهات  در آینده

آنها  بدشانسی را از این زاویه می نگرند که در واقع بدشانسی چیزی بیشتر از یک تجربه جدید که باعث اضافه شددن مطالب جدید به آموخته های قبلی می‌شود نیست. و کمک می کند فرصتی برای ایشان فراهم شود  تا در آینده مرتکب اشتباهات کمتری شوند.

فکر کنید که “می‌توانست بدتر از این باشد”

آنها  درهنگام بد شانسی احساس آرامش و خوش شانسی میکنند ! چرا که می توانست احتمالا اتفاقات بدتری رقم بخورد. به همین خاطر اظهار می کنند خوش شانس هستند که بدتر از این نشد.

صرفا یک بدشانسی موقتی است البته با مزایای بلند مدت

افراد خوش شانس هر مقدار بدشانسی را ناکامی موقتی در نظر میگیرند که با خود مزایایی به همراه دارد.شاید این دیدگاه منطقی بنظر نرسد ولی باید وقت گذاشت و آنها را با پرسش سوالات زیر شناسایی کرد:

چطور این بدشانسی یک موهبت است؟

چطورازاین بدشانسی را به نفع خودم استفاده کنم؟

چه شواهدی از این دیدگاه حمایت می کند؟

چه مواردی میتوان از این موقعیت یاد گرفت؟

خوش شانسی

فعالیتهای لازم برای جذب خوش شانسی

کارهایی که در طول روزانجام می دهیم یا به نفع ما هستند یا به ضررما.اگر به نفع ما باشند طبیعتا شرایط و اتفاقاتی که در راستای آنچه در زندگی می خواهیم را جذب می کنیم.اما وقتی به ضرر ما باشند زندگی تبدیل می شود به انبوهی ازمشکلات و گرفتاری ها. و این همان چیزی است که به آن برچسب بدشانسی می زنیم.

 شبکه سازی بی وقفه

افراد به اصطلاح خوش شانس به این نتیجه رسیده اند که هرچه تعداد افرادی که می شناسند بیشتر باشد، ظرفیت دریافت هر چه می خواهند وهر وقت می خواهند برای شان بیشترفراهم می شود. به همین سبب  ساخت شبکه ای از افراد با تخصص ها و مهارت های گوناگون یکی دیگر از شاخص های افراد خوش شانس است.

  اجابت درخواست کمک دیگران

افراد به اصطلاح خوش شانس می دانند که چنانچه خواهان چیزی هستند ابتدا باید دست یاری و کمک به دیگران  بدهند. به همین دلیل است که یکی از شاخص های این گونه افراد تمرکز برکمک به دیگران جهت رسیدن به خواسته هایشان می باشد. کمکی بدون توقع و انتظار بابت آن.

حس ششم + مدیتیشن + قصد

مردمان به اصطلاح خوش شانس علاقه مند هستند که از توانایی های غریزی یا همان حس ششم خود حداکثر استفاده را داشته باشند. جهت زبردست شدن در کشف شهودی یا بصیرت یا به اصطلاح خودمانی حس ششم، به طور مرتب مدیتیشن می کنند. این کار به آنها اجازه می‌دهد که فکر بازتر و شفاف تری درباره مشکلات و موانعی که در پیش روی خود دارند داشته و تصمیمات باکیفیت تری بگیرند. در مدت زمانی که مشغول انجام مدیتیشن هستند مواردی را در ذهن خود مرور و تکرارمی کنند ( به عنوان مثال” اتفاقات خوب  در انتظار من هستند” ) که کمک می نمایند بر فرصتهای احتمالی که در طول مسیر حرکت به سمت اهداف و خواسته ها ایجاد می شوند تمرکز نمایند.

ایجاد گروه پشتیبانی

افراد خوش شانس می دانند ارتباطاتی که بر پایه احساسات مشترک شکل می گیرد بسیار قوی و همسو با خواسته های مشترک آنها می باشد. لذا همواره با گروهی از این گونه افراد درارتباط هستند که درمواقع لزوم گروه پشتیبانی مناسبی برای ایشان خواهند بود.

همیشه در حال یادگیری

افراد خوش شانس  از آن دسته افرادی هستند که همواره در حال یادگیری اند. همواره در حال کسب اطلاعات جدید و بروز رسانی اطلاعات قبلی شان هستند. در حال کسب تجربه های جدید و ارتقای مهارت ها و به خصوص توانایی حل  مسئله. این رویه امکانات قابل توجهی را در اختیارشان گذاشته و باعث می شود  اتفاقات خوب و خوشحال کننده رقم بخورند یا همان به اصطلاح شانس به سراغشان بیاید.

آمادگی کامل

مردم به اصطلاح خوش شانس می دانند که کلید سرعت داشتن برای حرکت در مسیر رسیدن به اهداف، داشتن آمادگی کامل می باشد. با آمادگی کامل داشتن ، آنها قادر هستند تا الگوهای احتمالی ، روندها و نتایج احتمالی عملکرد های شان را با دقت بیشتری شناسایی کنند. در نتیجه داشتن آمادگی کامل باعث می شود تا هوشمندانه تر و سریع تردرراه رسیدن به اهداف خود کار کنند.

بها دادن به دیگران

مردمان خوش شانس می دانند که یافتن روش هایی که منجر به ارزش دادن و بها دادن به دیگران  می‌شوند یک راه مطمئن برای جذب ارزش بیشتر برای زندگی خودشان است. این ارزش آفرینی، ایجاد فرصت هایی می کند که از آنها به عنوان خوش شانسی تعبیر می شود.

تعیین اهداف بلند مدت + برنامه های روزانه

افراد خوش شانس این موضوع را درک کرده‌اند که همیشه باید اهداف بلند مدت و همچنین برنامه های روزانه داشته باشند. چرا که به افزایش سطح تمرکز کمک می کنند. کاملاً مشخص است که  تمرکز داشتن یکی از فاکتورهای اصلی برای شناسایی واستفاده از فرصت هایی که پیش می‌آیند است.

پشتکار در مقابل ناملایمات

مردم به اصطلاح خوش شانس واقف هستند که پشتکار در مقابل سختی ها و ناملایمات یک اصل است. در واقع هرچه احتمال شکست یا تصمیم گیری چالشی ترباشد، انگیزه این قبیل افراد برای دستیابی به اهداف و برنامه های شان بیشتر می شود.  بنابراین طرز رفتار آنها به نوعی همانند شعار “هرگز نایست. هرگز نمیر” است و همین عامل آنها را به سمت جلو هل میدهد.

قبول کامل مسئولیت

افراد خوش شانس مسئولیت کامل تمام تفکرات،  تصمیمات و اقدامات خود را به عهده می گیرند. به علاوه، این موضوع را قویاً باور دارند که هرنتیجه‌ای که حاصل می شود حاصل همین مواردی است که آنها شخصاً مسئولیت شان را به عهده گرفته اند.  این افراد اهل عذر و بهانه آوردن و مقصر دانستن دیگران برای شکست یا ناکامی های خودشان نیستند. چراکه اگر چنین کنند تمام تمرکزشان به روی آنچه که نمی خواهند متمرکز خواهد گردید و این همان چیزی است که باعث ایجاد حواس پرتی و گمراهی از آنچه که واقعا می خواهند می شود. در نتیجه امکان شناسایی و دیدن فرصت های احتمالی یا همان به اصطلاح شانس های مختلف را از دست خواهند داد.

 هوشمندانه، خلاقانه و سخت کار کردن

مردم خوش شانس شیوه کار کردن راحتی دارند. به این معنی که هیچ نگرانی بابت کثیف شدن یا صدمه دیدن و یا خسته شدن ندارند. البته  می دانند که مدت زمان طولانی تر کارکردن اهمیتی ندارد، بلکه آنچه مهم است ، چگونه کار کردن می باشد. بعلاوه قبول دارند که هوشمندانه و سخت کار کردن به تنهایی کافی نیست به همین خاطر است که همواره بر ارتقاء تفکر خلاقانه و توانایی های خود تمرکزدارند. این رویه کمک می کند تا فرصت های مناسبی برای شان ایجاد شود یا به اصطلاح عامیانه شانس به سراغشان بیاید.

اقدام بموقع

افراد خوش شانس می دانند که فرصت های مناسب یا همان شانس در مقاطع زمانی محدودی ظهور می کنند و باید هوشیاربود و در همان بازه ی زمانی از این فرصتهای بوجود آمده و مزایای حاصل از آنها حداکثر استفاده را نمود. به همین دلیل معمولا این افراد اولین فردی هستند که تماس تلفنی مهم برقرار می کند، با جدیت سراغ یک توافق می رود یا اولین کسی است که سراغ یک ایده و کار بزرگ می روند.

الگوبرداری از افراد موفق

مردمی که به خوش شانسی معروف اند می دانند که می توان ازافراد موفق و موفقیت های آنها مدل سازی و الگو برداری کرد و همان رویه را تکرار نمود.به همین منظور زمان کافی برای تحقیق و تحلیل ویژ گی ها ، تفکرات ، باورها ، عادت ها، تصمیمات و اقدامات اینگونه افراد صرف می کنند.

انجام ریسک های حساب شده

افراد خوش شانس علاقه دارند با بالا بردن تعداد گزینه های دراختیار جهت تصمیم گیری ،حتی الامکان کمتر ریسک کنند. آنها باور دارند که با به حداقل رساندن ضریب خطا ، احتمال موفقیت و دستیابی به خواسته ها بیشتر می گردد.

تصویر سازی خواسته ها

افراد به اصطلاح خوش شانس علاقه مند هستند تا هرآنچه را که می‌خواهند درذهنشان تصویرسازی کنند قبل از آنکه در واقعیت به آنها برسند. اینگونه افراد باور دارند که هر آن چیز را  که بتوان در ذهن مجسم کرد می توان در دنیای واقعی آن را ایجاد کرد یا به دست آورد. از مزیت‌های تصویرسازی ذهنی این است که به شخص کمک می‌کند تا پیشاپیش خود را برای مقابله با مشکلات و موانع احتمالی آماده کند. بعلاوه شخص را قادرمی سازد تا آگاهی و درک مناسبی نسبت به موقعیت ها و شرایط داشته باشد وهمین عامل سبب می شود تا تصمیم گیری‌های مناسب تر و موثرتری اتخاذ کنند.

خواستن هرچه خواهان آن هستید

مردمان به اصطلاح خوش شانس می دانند که یکی از موثرترین و کارآمدترین روش ها برای دریافت هر آنچه که خواهان آن هستند درخواست کردن آن است. درخواست کردن دری را باز میکند که پشت آن فرصت هایی وجود دارند یا به قول عامیانه ممکن است به صورت الله بختکی شانس خوبی نصیب شخص گرداند.

 

خوش شانسی

کلام آخر

امیدوارم که این مطلب مختصر و مفید بتواند الهام بخش شما باشد تا از دریچه ای دیگر به عامل شانس نگاه کنید. همینطور امیدوارم که این مقاله فرضیات شما را در مورد شانس و راه های جذب آن به چالش کشیده باشد.

چکیده مطلب این است که شانس یک سری اتفاقات و رویدادهای تصادفی نیست که به سراغ بعضی افراد بیاید و به سراغ برخی دیگر نرود. بلکه درواقع شانس مجموعه ای از انتخاب ها و تصمیم گیری ها هستند که هر روزدرحال انجام آنها هستیم. همین ها طرز فکر و رفتار و کردار و ویژگی ها را می سازند. و اگرمطابق آنچه که در این مقاله گفته شد، عمل شود(با کمک از نقشه ذهنی مصور مربوطه)، الهام بخش انجام کارهای درستی خواهند بود که شما را به سمت فرصت های مختلف و مناسب جهت رسیدن به اهداف و خواسته ها هدایت می نماید.

چنانچه این مطلب برای شما مفید و ارزشمند واقع شده است، می توانید برای تهیه نقشه ذهنی مصور مربوطه از طریق دکمه زیر اقدام فرمایید.مسلما اگر موارد ذکر شده را به دقت مطالعه، درک و عمل نمایید،این نقشه، مرجع بسیار ارزشمند و موثری خواهد بود.