نقل قول های امید بخش

در این مقاله نقل قول های امید بخش از افراد سرشناس دنیا ارائه می شود. همگی از امید صحبت می کنند.تنها چیزی که هیچ کس هیچ وقت نمی تواند از شما بگیرد ، حتی زمانی که فکر می کنید همه چیز خود را از دست داده اید ، هنوز هم مالک آن هستید. امید است این جملات امید بخش چراغ راهی برای شما مخاطب گرامی باشد.

 

در لحظات سخت و ناگوار زندگی، امیدواری، تنها عاملی است که باعث می‌شود دست از تلاش برنداریم و جنبه‌های مثبت زندگی را ببینیم. همه‌ی ما در طول زندگی با فراز و نشیب‌های متعددی روبه‌رو می‌شویم. گاهی زندگی، روی سخت و ناخوشایند خود را به ما نشان می‌دهد. با این حال، در چنین شرایطی همیشه باید به خاطر بیاورید که سختی،‌ جزو جدایی‌ناپذیر زندگی است و بسیاری از افراد، شرایط سختی مشابه شما را تجربه کرده‌اند. این جملات امید بخش به شما کمک می‌کنند که در شرایط سخت زندگی، امیدتان را از دست ندهید.

 

«امیدواری، یعنی توانایی دیدن نور و روشنایی از پسِ تاریکی‌ها»

از : دزموند توتو

این نقل‌قول زیبا این پیام را منتقل می کند که حتی در تاریک‌ترین لحظات زندگی، امید است که باعث می‌شود به جنبه‌های مثبت زندگی و اتفاقات خوشایندی که در آینده می‌افتند، فکر کنیم.

 

برای شاد بودن، تنها سه عامل موردنیاز است و یکی از آنها، امید است. دو اصل اول یعنی کاری برای انجام دادن و چیزی برای دوست داشتن، ریشه در زمان حال دارند اما امید، انسان را به تفکر به آینده وامی‌دارد.

از : ناشناس

 

«امید مانند ریسکی است که باید آن را بپذیرید.»

– ژرژ برنانوس، نویسنده‌ی فرانسوی

زمانی که زندگی روی سخت خود را نشان می‌دهد، امید اغلب به شکل ریسک به نظر می‌رسد. در واقع شما مجبورید به چیزهایی امیدوار باشید که ممکن است اصلا پیش نیایند ولی شاید شرایط موجود، مطابق میل شما پیش برود. از این رو، جمله‌‌ی ژرژ برنانوس، به‌خوبی این شرایط را توصیف می‌کند. امیدوار بودن ضروری است اما زندگی همیشه آن‌طور که ما انتظار داریم، پیش نمی‌رود.

 

 

“پذیرش ناامیدی یعنی این حقیقت را بپذیریم که همیشه، همه‌چیز مطابق میل ما پیش نمی‌رود. باید این حقیقت را بپذیریم اما نه به قیمت از دست دادن امید”
از : مارتین لوترکینگ

 

«امید چون پرنده‌ای است که بال و پر دارد، در روح ما لانه می‌گزیند، بدون گفتن هیچ کلمه‌ای، آواز می‌خواند و هرگز متوقف نمی‌شود.»
امیلی دیکنسون، شاعر آمریکایی

 

«در تاریک‌ترین آسمان‌هاست که می‌توان درخشان‌ترین ستاره‌ها را دید.»
از : ریچارد ایوانز

 

نقل‌‌قول‌های مشابهی از افراد مختلف در این مورد مطرح شده است اما این نقل‌قول، ریشه‌ی علمی دارد. برای تماشای ستاره‌های چشمک‌زن که میلیون‌ها سال نوری از ما فاصله دارند، باید در تاریک‌ترین محیط‌ها به آسمان نگاه کنید. شاید این حقیقت علمی هم به نوعی تعریفی از امید باشد؛ نور ستاره زمانی پدیدار می‌شود که نورهای اندک محیط اطراف، کنار بروند و تاریکی مطلق، پدیدار شود.

– آلبرت اینشتین

 

برای اینشتین، یادگیری همواره مهم‌ترین جنبه‌ی زندگی بود. در این نقل‌قول، اینشتین اهمیت یادگیری را با مفهوم امید ترکیب کرده است. او معتقد بود که ما هرگز نباید از پرسش‌گری دست بکشیم؛ شاید فردا، پاسخ‌های جدیدی برای سؤالات خود پیدا کنیم.

 

«امید چیز خوبیه، شاید بشه گفت بهترینِ چیزهاست و چیزهای خوب هیچ‌وقت نمی‌میرن.»

دیالوگ  اندی دوفرین  در فیلم رستگاری در شاوشنک

 

رستگاری در شاوشنک، فیلمی الهام‌بخش است که مفهوم امید را به ما یادآوری می‌کند و این نقل‌قول، مفهوم این فیلم را در یک جمله خلاصه می‌کند. امید تنها دلیل اندی دوفرین برای ادامه دادن مسیر و تلاش برای آزادی است. ما هم به‌راحتی می‌توانیم این روحیه و امید اندی را الگوی زندگی روزمره‌ی خود قرار بدهیم.

 

«امید مانند ستونی است که جهان را سرپا نگه می‌دارد. امید، رؤیای انسان بیدار است.»

از: پلینیوس

 

پلینیوس طبیعی‌دان، فیلسوف طبیعی و نویسنده‌ی رومی و مؤلف «دانشنامه‌ی تاریخ طبیعی» بوده‌ است. در این جمله، پلینی امید را مانند ساختاری توصیف می‌کند که جهان را نگه داشته است.

 

«شگفت‌انگیز است که چطور یک فردای کوچک می‌تواند همه‌ی دیروزهای از دست رفته را جبران کند.»

– جان گوئیر، نمایشنامه‌نویس آمریکایی

 

هیچ چیز نمی‌تواند گذشته را تغییر بدهد اما آینده می‌تواند فرصتی برای جبران اشتباهات گذشته باشد؛ اشتباهاتی که شاید در زمان خودشان، درست به نظر می‌رسیدند. نقل‌قول‌های زیادی درمورد آینده وجود دارد از جمله این نقل‌قول از جان گوئیر که معتقد است امیدی هرچند کوچک به آینده، می‌تواند فرصتی برای جبران ناکامی‌های گذشته باشد.

 

«امید، هرگز سکوت نمی‌کند.»

از : هاروی میلک، سیاست‌مدار آمریکایی

 

منظور از این است که امید هیچ‌گاه از بین نمی‌رود و همیشه وجود دارد. این توانایی و اشتیاق ماست که حضور امید در زندگی‌مان را پررنگ‌تر یا بی‌فروغ‌تر می‌کند.

 

«امیدتان را که از دست بدهید، انگار همه‌چیز را از دست داده‌اید. البته حتی زمانی که فکر می‌کنید همه چیز از دست رفته است، باز هم امید وجود دارد.»

 

ظرفیت انسان برای پذیرش امید، شگفت‌انگیزترین حقیقت زندگی است. امید، برای بشر یک مقصد واضح مشخص می‌کند و انرژی لازم را برای شروع کردن به او می‌دهد.»

از : نورمن کازین، نویسنده و روزنامه‌نگار آمریکایی

 

امید، دلیلی برای ادامه دادن است یا دلیلی برای سکون؟ نورمن کازین معتقد است که امیدواری، انرژی لازم برای حرکت و هدفی برای ادامه‌ی مسیر به انسان می‌دهد. بدون امید، تلاشی برای رسیدن به اهداف آینده، صورت نخواهد گرفت. امیدواری، مقصدی است که طی کردن مسیر را ارزشمند می‌کند.

 

«من به بدبختی‌ها و چیزهای بد فکر نمی‌کنم؛ تنها چیزی که به یاد می‌آورم زیبایی‌هایی است که باقی می‌مانند.»

از : آنه فرانک

آنه فرانک، همواره به جنبه‌های مثبت زندگی توجه کرده است. در این نقل‌قول، او به‌جای غرق شدن در ناامیدی‌ها، بر زیبایی‌ها و جنبه‌های مثبت تمرکز می‌کند. این تفکرات مثبت، بهترین مثال از امیدواری است که در تاریک‌ترین و سخت‌ترین لحظات زندگی، به دادمان می‌رسد.در تمام لحظات سخت زندگی، همواره امید وجود داشته است. باید این حقیقت را بپذیریم که زندگی هیچ‌کس، خالی از سختی و دشواری نیست و ادامه دادن آن، بدون امیدواری، امکان‌پذیر نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید