آرامش درون

بدون تردید یکی از والاترین فضیلت ها برای انسان آرامش درون است. میزان موفقیت خود را بر پایه ی میزان شادی و آرامش درون خود بسنجید و اینکه در مورد خود و دنیایتان چه حسی دارید. آرامش زمانی حاصل می شود که به ندای باطنی خود گوش فرا دهید و چیزهایی را بگویید و انجام بدهید که آنها را تماما درست بدانید. یک اصل ساده برای آرامش درون باور این است که یک قدرت یا موجود مافوق وجود دارد که ما را بسیار دوست دارد، ما را می شناسد، ما را درک می کند و  این قدرت برتر بهترین چیزها را برای ما می خواهد. مهم نیست او را چه بنامیم. در سایه پذیرش این قدرت مافوق در جهان و با گوش دادن به ندای درونمان می توانیم به او پناه ببریم، او خیر ما را می خواهد و ما را در جهت گفتار و کردار درست هدایت می کند و به ما آرامش می دهد.

 

 

تمرین تنهایی

یکی از مؤثرترین تمرینات معنوی، خلوت نشینی و مراقبه است. پاسکال می گوید: ” تقریباً تمام مشکلات انسان نشاءت گرفته از این واقعیت است که او نمی تواند برای مدتی در یک اتاق با خودش خلوت کند.” اگر واقعاً به دنبال پاسخی برای یک پرسش، راه حلی برای گرفتاری یا مشکلی باشید به خلوت پناه ببرید. گوشه ساکت و آرامی را انتخاب و به مدت ۶۰ دقیقه آرام بگیرید. در طی این مدت ذهن شما شفاف می شود و پس از حدود ۳۰ دقیقه مراقبه احساس شادی می کنید. شما با جهان احساس یگانگی می کنید و سپس در لحظه ای خاص ایده ها و افکار به ذهنتان راه می یابد.

قانون طلایی

با دیگران همان گونه رفتار کن که میل داری با تو رفتار کنند.” حقایق بزرگ بسیار ساده اند. این قانونی طلایی است که می توان آن را به تمامی رفتار ها و عادت هایمان بسط داد.

 

اصل جهانی

چنان زندگی کن که گویی هر عمل تو به یک قانون جهانی تبدیل می شود.

این اصلی مشترک در آیین های مذهبی جهان است که توسط امانوئل کانت به بهترین شکل بیان شده و او آن را اصل جهانی نامیده است. ایده عجیبی است! تصور کنید که هر کس چنان زندگی و رفتار کند که گویی همه افراد دقیقاً به همان روش عمل خواهند کرد. مجسم کنید رفتار همه با مردم مانند رفتار شما با آنها باشد.

چهار سؤال بزرگ

این سؤالات به شما کمک می کند تا اصل جهانی را در زندگی خود بکار بگیرید.

۱- اگر همه درست مثل من عمل می کردند، دنیا به چه صورت بود؟

۲- اگر همه درست مانند من بودند، کشور من چگونه جایی بود؟

۳- اگر همه درست مانند من بودند، سازمان من به چه صورتی در می آمد؟

۴- اگر همه اعضای خانواده من همه درست مانند من بودند، خانواده ام چگونه بود؟

 

طریق شکوفایی معنوی

در هر شرایطی به دنبال خوبی ها باشید. از هر مشکل یا شکستی چیزهایی را که برایتان سودمنداست به دست آورید. ایمان کامل داشته باشید و بدانید برای هر اتفاقی که برایتان رخ بدهد دلیل محکمی وجود دارد. درس گرفتن از آنچه اکنون برای ما اتفاق می افتد به ما کمک می کند تا در آینده موفقتر و راضی تر باشید.

نورمن وینسنت پیل می گوید: “وقتی خداوند می خواهد هدیه ای به ما بدهد، آن را دریک مشکل می پیچد هر چه بزرگتر باشد مشکل بزرگ تر است.”

در هر مشکلی به دنبال درسی پرارزش باشید، باایمان کامل به اینکه نیرویی مراقب شماست و هر قدم شما را هدایت می کند. هنگامی که با این طرز تفکر به مسائل نگاه کنید از اتفاقات خوبی که برایتان می افتد شگفت زده خواهید شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید