پیشرفت گام به گام با فرمول ۱۰۰۰ درصد

اساس فرمول ۱۰۰۰ درصد قاعده پیشرفت گام به گام است که چنین می گوید: ” گام بزرگ برداشتن مشکل است اما گام کوچک برداشتن آسان است”.

اگر شما دائماً به مطالعه، یادگیری و به روز آوری مهارتها، شفاف کردن هدفها، تعیین اولویت های بهتر و واضح تر و تمرکز روی وظایف ارزشمند خود بپردازید می توانید بهره وری و کارایی کلی خود را هر روز و برای مدت زمان نامحدودی به میزان ۱/ ۰ درصد افزایش دهید و این بهبود پنج روز در هفته ادامه پیداکند، در پایان هفته میزان افزایش بهره وری شما ۵/ ۰ درصد و در پایان چهار هفته ۲ درصد خواهد شد.
پس از گذشت ۵۲ هفته میزان افزایش بهره وری نسبت به شروع کار به ۲۶ درصد خواهد رسید. اگر شما به یادگیری، رشد و مؤثر و کارا بودن خود ادامه دهید ظرف مدت ده سال میزان بهره وری شما ۱۰۰۴ درصد افزایش خواهد یافت.

هفت مرحله مربوط به  پیشرفت گام به گام با فرمول ۱۰۰۰ درصد

۱- دو ساعت قبل از شروع کار از خواب بلند شوید و به مدت ۱ ساعت در رشتهٔ خود مطالعه کنید. این زمان را که آن را زمان طلایی نامیده اند آهنگ باقی مانده روز را تعیین می کند. تلویزیون را خاموش کنید، روزنامه را کنار بگذارید. ۶۰ دقیقه اول روز را صرف خودتان و ذهنتان بکنید. اولین ساعت روز جهت دهنده بقیه آن است.

۲- هر روز قبل از شروع به کار هدف های اصلی خود را مجدداً بنویسید و آنها را مرور کنید. جمله ها را به زمان حال بنویسید درست مانند اینکه به هدف هایتان رسیده اید.

۳- برای کارهای هر روز از شب قبل برنامه ریزی کنید. با این کار، ذهن ناخودآگاه شما درحالیکه خواب هستید روی این لیست کار می کند. هنگام بیدار شدن ایده هایی خواهید داشت که به شما در دستیابی به هدف های روزانه تان کمک می کند.

۴- همیشه روی با ارزشترین استفاده از وقتتان تمرکز کنید. کاری را انتخاب کنید که بیش ترین تأثیر مثبت را در زندگی شغلی تان داشته باشد.

۵- به برنامه های آموزنده صوتی گوش دهید.

۶- پس از هر تجربه کاری، عمل خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و از خود بپرسید:  “چه کاری را درست انجام دادم؟ و چه کاری را باید به صورت دیگر انجام می دادم؟ این دو سؤال موجب می شود شما از هر کاری که می کنید بیاموزید و رشد کنید.

۷- با هر مشتری احتمالی یا مشتری واقعی طوری رفتار کنید که گویی مبلغ بسیار زیادی از تولیدات و خدمات شرکت خریداری کرده و قرار است مجدداً چنین کند. همین طور با افراد خانواده مانند با ارزش ترین مردم جهان رفتار کنید زیرا واقعیت هم همین است.

 

برای جامعه تان مؤثر باشید

شما به دنیا آمده اید که از زندگی تان استفاده عالی بکنید. هرگز کسی مانند شما نبوده و نخواهد بود. شمابی نظیر هستید. ترکیب خاصی از استعدادها و توانایی ها، احساسات، ایده ها و طرز تلقی ها، شما را از تمام موجوداتی که تا ابد وجود خواهد داشت متمایز می کند.

استیون کاوی در پرفروشترین کتاب سال خود به نام هفت عادت مردمان بسیار موفق می نویسد: چهار هدف مهم زندگی عبارت اند از: زندگی کردن، دوست داشتن، یادگرفتن و باقی گذاشتن میراث مفید.

در طول تاریخ افرادی که بر جامعه خود تأثیر واقعی به جا گذاشته اند معتقد بودند که زندگی آنها دارای معنی و هدف خاصی است. آنها باور داشتند که وجودشان در زمین برای این است که برای خدمت به بشریت باید کار بزرگی انجام دهند. نمونه ای از افراد بزرگی که خود را وقف خدمت به بشریت کردند را می توانیم به آلبرت شوآیتزر و مادر ترزا و باغچه بان و … اشاره کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید